У Львові покажуть фільм про Івана Дзюбу і його дружину

Дата: 16-19 листопада
Час: 20:30
Локація: кінотеатр «Планета кіно» у ТРЦ «Форум»;
Адреса: вул. Під Дубом, 7б;

Документальна стрічка «Іван і Марта» 2 листопада вийде у прокат в одному кінотеатрі Львова. Про це йдеться на сайті компанії-незалежного дистриб'ютора фільмів «KyivMusicFilm».

Іван Дзюба – літературознавець, публіцист, дисидент і «прапор українського шістдесятництва». Ліна Костенко згадує про нього як про людину, що завжди мала мужність говорити правду. Усе своє життя Дзюба присвятив відродженню української культури та самобутності й рішуче виступав проти русифікації. Ініціатор знаменитої акції протесту проти масових арештів українських інтелектуалів на прем’єрі «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова разом із Василем Стусом та В’ячеславом Чорноволом і автор знакової книги «Інтернаціоналізм чи русифікація?» не міг не привернути до себе пильну увагу органів КДБ.

ivanmarta2.jpg (91.16 Kb)

Через усі тривоги та репресії, пов’язані з діяльністю дисидента, з ним пліч-о-пліч пройшла його дружина Марта. Разом вони прожили 62 роки. «Іван і Марта» – це ніжна історія їхніх стосунків та активної громадської позиції Івана, розказана дружиною, яка до останнього була його надійною опорою й коханням усього життя. Іван Дзюба помер 22 лютого 2022 року. Його рідна Миколаївка на Донеччині тимчасово окупована росіянами.

Стрічка Сергія Буковського показує як формувалось коло талановитих однодумців-інтелектуалів, чим жили українські шістдесятники між Києвом і Львовом, як вони обрали шлях боротьби з режимом, за який багатьом довелось заплатити дорогу ціну. Музику для фільму написав італійський композитор Сандро ді Стефано, на чиєму рахунку понад 50 світових нагород. Він створив музику до фільму безкоштовно, висловлюючи підтримку Україні у боротьбі за свободу.

У Львові подивитись фільм «Іван і Марта» можна буде y листопадi у кінотеатрі «Планета кіно», що у ТРЦ «Форум» (вулиця Під Дубом, 7б). Щовечора до 16 листопада включно буде один сеанс о 20:30. Тривалість фільму 75 хвилин. Вартість квитків:150 грн – у будні, 170 грн – у вихідні.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!


Схожа інформація
Куди піти у Львові на вихідні 11-12 листопада?
Цікаві події у один з вікендів листопада: концерти, веганський фестивальчик, ма...
Куди піти у Львові на вихідних 4-5 листопада?
Листопад у місті починається спокійною погодою i незначним "затишшям" на цікаві ...
У Львові покажуть фільм про Івана Дзюбу і його дружину
Документальна стрічка «Іван і Марта» 16 листопада вийде у прокат в одному кінот...
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Куди піти у Львові на вихідні 9-10 грудня?
У вихідні, що настануть між Миколаєм і Різдвом 2023 року львів'ян запрошують на...
Куди піти у Львові на вихідні 2-3 грудня?
Перший вікенд зими 2023 poky у Львові традиційно з джазом. А цьогоріч ще й з Ми...
Куди піти з дітьми у Львові та поблизу взимку
Чому діти тішаться взимку? Бо канікули? Веселі свята? Ковзанка і санки? Однак с...