Вистава присвячена 165-річчю від дня народження легенди української сцени Марії Заньковецької.
В основі сюжету – листи Миколи Садовського та Марії Заньковецької, унікального творчого дуету, їх єднали спільна справа і особисті сердечні стосунки. В мистецькому житті вони доповнювали і збагачували один одного, а життя і сцена так перепліталися, що іноді важко було розрізнити, де закінчується театр, а де починаються їхні власні життя.
6 квітня, 15.00
Дзеркальна зала Львівської Опери, пр Свободи, 28
Для прихильників сучасної класичної музики і джазу. Імпровізація, прекрасні теми відтворені блискучим піаністом, композитором Олександром Саратським та неперевершеним скрипалем Кирилом Стеценко. Супроводжує концерт камерний оркестр "Віртуози Львова" під керівництвом Сергія Бурка.
У програмі:
6 квітня, 18.00
Львівська національна філармонія, Чайковського, 7
Іронічна комедія про двох дам, які вирішили кардинально змінити своє життя. Клод втікає з будинку для престарілих, а Марго - зі святкування 18-річчя своєї доньки. Втікаючи від власних проблем, вони стають на шлях небезпечної гри, яка може привести як до драматичного, так і до комічного фіналу.
6 квітня, 18.00
Перший театр Гнатюка, 11
Mountain Breeze — український поп-рок гурт з Полтави з англомовним репертуаром. Хлопці виступлять із новими піснями і вже відомими публіці хітами. Фанати одними з перших почують наживо композиції альбому Say It Loud, який вже готується до виходу.
6 квітня, 19.00
Клуб Пікассо, Зелена, 88
Хто вона, ця химерна Стара Пані, яка застрягла на роздоріжжях світу і перехрестях історії, яка зависла між небом і землею, божевіллям і притомністю, поезією і прозою? В часи Ружевича говорили про абсурдність світу, сьогодні говоримо про його гібридність… То може варто перестати “висиджувати” і нарешті “висісти” з цього світу, сказавши йому “фе” і “па-па”?
6 квітня, 19.00
Львівський театр ляльок, Данила Галицького, 1
У переддень свята Священної весни, який символізує пробудження природи і нового життя, плем’я збирається біля священного кургану. Юнаки та дівчата водять хороводи, веселяться, танцюють. В їх танцях втілюються фрагменти повсякденного життя і праці, в рухах безпомилково вгадується, як юнаки орють землю, а дівчата прядуть. Поступово танці переростають в несамовитий танець, а потім юнаки, бажаючи похвалитися силою і відвагою, затівають Гру двох міст (Jeu des cités rivales). Загальну вакханалію порушує поява старців і їх глави – Найстаршого-Мудрого. Найстаріший-Наймудріший благає до розсудливості юнаків, пробуючи їх заспокоїти. Веселощі стихають, і дівчата збираються навколо багаття. Вони знають, що в цю ніч, згідно із обрядом, одну з них повинні принести в жертву богу Весни і силам природи, щоб земля була щедра до людей і порадувала їх родючістю і багатим врожаєм.
Після низки обрядів з кола дівчат виходить Обрана – та, якій визначено померти заради блага своїх одноплемінників. Вона починає священний танець, темп якого постійно наростає і, врешті-решт, знесилена дівчина падає замертво. Жертва принесена, і земля навколо розквітає, приходить весна, обіцяючи людям тепло і благодать.
7 квітня, 18.00
Львівська Опера, пр Свободи, 28
Артур Гроттґер (1837, с. Отиневичі, Жидачівський р-н, Львівська обл. - 1867, муніципалітет Амелі-ле-Бен-Палальда, Франція) - художник, графік, яскравий представник романтизму в Галичині. Початкову мистецьку освіту здобув у майстерні львівського художника Яна Машковського. Далі удосконалював майстерність у Краківській (1852 - 1854) та Віденській (1855 - 1858) академіях мистецтв. Писав картини на історичну тематику, ілюстрував періодичні видання, працював у техніці акварелі, рідше звертався до літографії. Хворів на сухоти. Помер у французьких Піренеях. 1868 р. тіло художника було перепоховане на Личаківському цвинтарі у Львові. Мистецький спадок А. Гроттґера налічує бл. 500 творів
Лекцію прочитає кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Львівського історичного музею Мар’ян Вахула.
7 квітня, 15.00
Львівський історичний музей, пл. Ринок, 6
Концертмейстер Чеського філармонійного оркестру Йозеф Шпачек та видатний американський диригент українського походження Теодор зустрінуться у Львові на одній сцені із Академічним симфонічним оркестром «INSO-Львів».
У програмі:
7 квітня, 18.00
Львівська національна філармонія, Чайковського, 7
Ця історія – про молоду вдову – мільйонерку Ганну Главарі і про аташе чорногорського посольства в Парижі Данила, їх зустрічі, спалахнувше взаємне кохання та обставини, що виникли на шляху до їх щастя. Фон, на якому розвивається дія, не менш колоритний: дипломатична метушня навколо проблеми – щоб мільйони Ганни не перепали чужинцеві, ліричні теми закоханих пар, місця, де відбувається дія: особняк посольства, маєток Ганни, шикарний кафешантан.
Виконується українською мовою
7 квітня, 18.00
Львівська опера, пр Свободи, 28
Німецький органіст Міхаель Ґріль – великий знавець та популяризатор української музики.
Ось чотири причини, чому варто відвідати концерт Міхаеля Ґріля:
У дитинстві Міхаель Ґріль познайомився з родиною українських винахідників Полюїв, ріднею відомого композитора Василя Барвінського. Полюї відкрили для Ґріля світ української музики.
Міхаель Ґріль вперше виконав твори Барвінського на органі у 1980-их у США, записував платівки, давав інтерв'ю на радіо про українську музику.
Ґріль вів переписку з Миколою Колессою, який нерідко надсилав йому свої твори з проханням зробити з них органні транскрипції.
Ґріль допомагав Роману Савицькому популяризувати на заході твори українських композиторів.
7 квітня, 19.00
Львівський органний зал, Бандери, 9
“боженька” - це вистава, дія якої перенесена в ліс і розгортається серед звірят. Але тваринки живуть людським життям. Тут домінування та експлуатація, анархізм, сексуальні субкультури, квазірелігійні переконання, численні страхи. Страх інакшості, страх правди, страх пізнання, страх бути собою, страх любити. Однак, найкраща зброя проти страху - це сміх. Тому ми називаємо цю історію про політичні маніпуляції та спекуляції на релігійних почуттях комедією і запрошуємо сміятись разом з нами - чим голосніше, тим краще.
Вік 16+
7 квітня, 19.00
Театр Лесі Українки, Городоцька, 36.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!