Смішні новини UaReview – це не тролінг, а творчість!

//

Анна

Засновник та редактор порталу UaReview, харизматичний львів’янин  Роман Голубовський розповідає тільки правду про “найправдивіший” сайт України.

Про освіту: За фахом я програміст, проте створення власного сайту та захоплення журналістикою пересуває програмування на друге місце. Найбільше через зміну фаху непокоїться моя бабця: “Ой, Романе, журналіст – та це ж така професія, ше й в нашій країні!” Проте програмування дає мені багато корисних навиків для створення свого порталу, я зміг самостійно зробити сайт, можу оптимізувати свій час, чітко ставити завдання. Думаю – в цьому заслуга саме моєї діяльності як програміста.

Натхнення та гумор: Якось мені захотілося зробити щось таке хороше, велике, веселе… Коли я створював сайт, я знав, що це буде не щось “раз в тиждень”, як блог, а величезний об’єм праці. Я розумів, щоб це викликало серйозне ставлення у читачів, треба вкласти у проект багато часу. Але я хотів посміятися, і посміятися справді якось неординарно. Є жарти брутальних мужчин, є демотиватори, але до цього вже звикли. Мені хотілося робити щось унікальне, і, я думаю, формат мого сайту для цього підходить. Я мрію, що UaReview стане гумористичним брендом в інтернеті.

Остап Вишня сучасної журналістики: Це не тролінг, тролінг – це Дурнєв з морковкою, який підходить до Яценюка. А тут – просто специфічний виклад матеріалу. Анекдот, який можна викласти у формі новини. Формат новини хороший – люди звикли до новин, тексту небагато і подається все зразу. Половину можна зрозуміти із заголовку, а вся інформація поміщається у трьох абзацах. Важливим моментом публікацій є журналістські штампи, які іноді і звичайні новини роблять смішними.

Аналоги у світі: Як виявилося, ледь не в кожній країні, поважаючій себе, є аналоги сатиричних новинних сайтів.  Найвідоміший і найбільший – американський The Onion – America’s Finest News Source. Він починався спочатку як університетська газета, потім як міська газета… і це все наприкінці 1980-их. Зараз це великий сайт і великою командою. Вони видають книги і є навіть фільм The Onion Movie. Загалом такі ж сайти є і в Росії. Навіть в Білорусі є сайт такого формату – коли подається жартівлива інформація у формі новин. І люди навіть іноді в це вірять.

Вірую: Реальні новини недалеко втікають від того, що подаємо ми. Спочатку вірять люди, потім – деякі журналісти. До речі, журналісти по-різному ставляться до нашої діяльності: деякі з них справді агресивно налаштовані, вважають, що ми навмисне дуримо людей. 
Взагалі, схема знайомства із сайтом виглядає так: спочатку людина потрапляє на лінк до нас, вірить в зміст новини та обурюється (“що це за брєд?!”). Потім бачить заголовки інших публікацій – а тут все якесь смішне (“чому ви дурите людей?!”). А тоді приходить розуміння, що це прикольно, дехто навіть пропонує нам свої статті. 

Як стати дописувачем UaReview: На сайті вказано пошту, на яку приходить справді багато листів. Та більшість з них не публікується, адже у них нема жартів. Іноді це навіть звичайні правдиві новини. Формат – це діло десяте, його я можу поправити, головне – щоб було смішно. Головні принципи: це має бути смішно, вигадано та має бути опора на реальні дані.
Мені дуже подобається робота редактора – і подобається не так читати що написав сам, а листи на сайт із ще сирим матеріалом. Ще про то ніхто не знає, а ти вже витираєш сльози від сміху і пишеш на Твітері, що “завтра ой таке буде!”

Топ-5 тем UaReview на думку Романа Голубовського:
Номер 1 – це точно Місіонерська позиція ” про Королевську
Номер 2 – матеріал про легалізацію легких наркотиків на час Євро (щоб стати ближчими до Європи)
Номер 3 – про священика у Франківській області, який вигнав кадилом хлопців-послідовників Pussy Riot з церкви
Номер 4 – офіціантка, яка плювала в суп у Верховній Раді. Вона стала народним героєм!
Номер 5 – Шевченко став керівником пенсійного фонду

screenshot_20240105-172310_polarr

Три улюблені книги Романа Голубовського:
Толстой “Війна і Мир” 
Сенкевич “Камо грядеши”
І нещодавно прочитав на одному диханні книгу “Неавторизована автобіографія” Джуліана Ассанжа – засновника Wikileaks. Цю книгу видали українською мовою. Раджу прочитати всім.

Розмовляла Ляна Мицько

Фото: uamodnа.соm

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор