18 лютого – Всесвітній день Плутона

//

orest

18го лютого молодий фотограф, астроном-аматор Клайд Томбо у віці 24 роки відкрив планету Плутон.

Чому Плутон вже не 9та планета?

У 2006 році міжнародний астрономічний союз дав оцінку що таке планета і виключив Плутон зі списку, бо не можна назвати великим небесним тілом, давши йому категорію карликова планета, на даний час це найбільша карликова планета у Сонячній системі.

Діаметр Плутона у півтора раза менше діаметра Місяця, він легше від нього в 5,5 рази, а води у три рази більше ніж на Землі, формою серця розташований величезний льодовик який деколи тане наближаючись у сторону Сонця.

Про назву

Одного ранку дідусь 11-річної Венеції Берні з школи Оксфорда розповів про Плутона римського бога пітьми та темряви, дівчинка цікавилась астрономією і запропонувала дати таку назву планеті. Дідусь відправив телеграму і назву затвердили, а дівчинці припало 5 фунтів та вічна слава. До речі збіглося, що перші дві букви припадають на вченого Персіваля Ловелла який ще у дев’ятнадцятому столітті казав про дев’яту планету.

До речі хімічний елемент Плутоній названий на честь карликової планети.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор