Новий тиждень — нові події! Цей вікенд стане особливим, оскільки 5 травня — це Великдень! Це значить, що ці вихідні у Львові минуть не лише цікаво, але й святково. Спеціально для вас, ми підготували підбірку подій, які можна відвідати 4 та 5 квітня.
Академічно-неформальна розмова про класичну музику
Чи мріяли ви колись відвідати лекцію про класичну музику? Якщо у вас промайнула думка про те, що це дивне бажання, адже лекції надзвичайно нудні, то женіть її геть. Цієї суботи у Львові відбудеться Академічно-неформальна розмова про класичну музику. На цьому заході ви точно не відчуєте себе студентом в університеті, який рахує кожну хвилинку до закінчення пари. Навпаки, вам обов’язково захочеться відвідати подібну лекцію ще раз.
Отже, на цьому заході ви зможете отримати відповіді на запитання, які “не прийнято” ставити. “Що одягати на концерти?”, “Чи окей їсти під час прослуховування музики?”, “А що би подумав Бах про те, як я слухаю його хорали?”, “Чи достатньо я крутий\крута для того, щоб піти на концерт?” — на ці запитання вам дадуть відповідь спікери академічно неформальної розмови: Тарас Демко – співдиректор Органного залу, культурний менеджер, та Людмила Бурда – музикознавиця та SMM.
Про що йтиме мова:
– як і де слухати класичну музику?
– про етикет на концертах (глядач vs організатор)
– чи справді музика потрібна в час війни?
– як музикою маніпулюють?
– як працює музична сфера в наш час.
– про культуру як можливість м’якої сили і дипломатії
Коли: 4 травня 2024, 14:00
Де: Львівський органний зал
Квитки: придбати можна за цим посиланням
Прем’єра моновистави “Хтось такі як я” у Львові
Де провести вихідні у Львові прихильникам театрального мистецтва? Певна річ, що на прем’єрі моновистави “Хтось такі як я”. Особливо вона сподобається тим, хто обожнює метафоричні перфоманси. Коротко про сюжет:
«Хтось такі як я» — перформативно-фізична моновистава Ніни Хижної про подорож безтілесної істоти тілами інших людей. Через стан їхніх м’язів, через їхні рухи, звички та почуття істота пізнає різні досвіди людей, яким доводиться перебувати в небезпеці спричиненій війною.
У цій виставі Ніна Хижна досліджує, який відбиток у тілах залишає стрес, біль, смуток, нові навички боротьби і виживання. Основою для вистави стала низка інтерв’ю з українцями й українками різних професій, статі та віку, наймолодшій з яких – 6 років, а найстаршій – 90 років.
Головним медіумом вистави є мова тіла — рух і танець, зібрані з висловлювань, асоціацій і щоденних дій героїв та героїнь, з якими спілкувалась команда проєкту.
Коли: 4 травня 2024, 19:00
Де: Jam Factory (вулиця Богдана Хмельницького, 124)
Квитки: придбати можна за цим посиланням
Лекція “Формула ідеального злодія: застосування теорії ігор в кіно”
Чи знаєте ви щось про теорію ігор? Ловіть нижче коротеньку інформаційну довідку:
Теорія ігор — це захопливий науковий напрям, який відкриває двері у світ стратегічних рішень. Поза економікою, біологією та суспільними науками, де її вплив є беззаперечним, методи теорії ігор знайшли своє оригінальне застосування у кіноіндустрії. Саме на основі математично вивірених моделей поведінки, згенерованих за допомогою цієї науки, майстри кінематографа творять реалістичні та правдоподібні сюжетні лінії для своїх візуальних шедеврів.
Кожен фільм — це захопливий ігровий простір, де персонажі, наче досвідчені гравці, розігрують партії за законами теорії ігор, інтригуючи та вражаючи глядачів несподіваними ходами та рішеннями.
Якщо вас зацікавила ця тема, то обов’язково відвідайте лекцію “Формула ідеального злодія: застосування теорії ігор в кіно” від доктора фізико-математичних наук Олексія Ігнатенка. На прикладі ваших улюблених кіношних злодіїв, він пояснить природу їхніх рішень, та яку роль в цьому відіграє теорія ігор. Тож якщо ви хочете провести вихідні у Львові не лише весело, але й з користю, то обов’язково завітайте на цю лекцію!
Коли: 4 травня 2024, 11:00
Де: Львівський муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника, 11)
Великдень у Львові 2024 у Шевченківському Гаю
Почнімо нашу підбірку з незмінної великодньої класики — святкувань у Шевченківському Гаю!
На свято Великодня у Львівському музеї просто неба відбудуться різноманітні святкові заходи. Гаївки, традиційні весняні обрядові пісні, виконуватимуться як в автентичному народному стилі, так і в сучасних аранжуваннях. Дорослі та діти матимуть змогу взяти участь у хороводах та танцях, зокрема “кривому танці”. Для відвідувачів працюватимуть дві виставки, дитяча розважальна локація, торгівельні точки зі святковими прикрасами та пасками.
Окрім цього, кожен присутній зможе долучитись до благодійного збору коштів на потреби Збройних Сил України.
Коротка програма заходів у Шевченківському Гаю 5 травня 2024:
Забави на дитячій галявинці.
13:00-14:00, 15:00 -16:00
Наші найменші відвідувачі навчаться водити гаївки, співати веснянок і зможуть пограти у традиційні дитячі ігри на дитячій галявинці (Хата зі с. Либохора 1812 р.)
Стодола зі с. Либохора, галявина біля озера
Гаївки з ОУМ “Спадщина” — це жива традиція, що підтримується десятиліттями: будемо водити кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А також грати в шума, моргалки, ремня, а хлопці ще будуватимуть вежу та слона.
Головна Галявина, дзвіниця з с.Хоросно
Гаївковий концерт за участі:
15:00 Етногурт “Сільська музика”
16:00 ЕТЕРІЯ
17:00 Соломія Чубай & Джалапіта & Volo Bedzvin
18:30 the Doox
18:00 Великодня літургія у церкві зі села Кривка
Вартість квитка 5 травня:
200 грн – повний
100 грн – пільговий
Коротка програма заходів у Шевченківському Гаю 6 травня 2024:
13:00 Екскурсія “Великодні традиції”
Вартість екскурсії — 250 грн (вартість вхідного квитка до музею включено)
Лише за попередньою реєстрацією
Форма для реєстрації за цим посиланням
Головна Галявина, дзвіниця з с. Хоросно
14:00 гаївки з танцювальним колективом “Калиновий цвіт” Народного дому с.Малехів
15:00 Гаївки з Дриґом.
Коли: 5 та 6 травня 2024
Де: Шевченківський Гай (Чернеча гора, 1)
Квитки: придбати можна за цим посиланням
Також, нагадуємо вам про нашу підбірку подій на Великдень 2024 у Львові!