30 вересня – Віри, Надії, Любові та Софії

logo-vira-nadiya.jpg (207.06 Kb)

30 вересня день святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії святкують християни, які живуть за Юліанським календарем. Відповідно, сьогодні також відзначають іменини власниці цих імен.

Свято встановлене на згадку про мученицьку смерть святої Софії та її доньок. Їхня сім’я була благочестива і сповідувала християнську віру в період процвітання язичницьких звичаїв. Дізнавшись про щиру віру Софії і трьох її дітей, імператор Адріан, який був на той час правителем, наказав привести їх до палацу. Він лестощами, а потім погрозами вимагав від християнок зректися своєї віри і принести жертву язичницьким богам. Коли ж отримав відмову, наказав мучити дівчаток. Матір дивилась на муки дітей і молилась, аби вони змогли їх витримати. Після жахливих тортур, коли всі три доньки померли, але так і не зреклися своєї віри, Софія поховала дівчаток і три дні поспіль провела на їх могилі, аж поки й сама не померла. За перенесені страждання та непохитну віру всю сім’ю зарахували до лику святих. Їхні мощі перебувають в Ельзасі (Франція).

Це свято в народі називають «вселенськими жіночими іменинами». Вважалося, що дівчата, народжені цього дня виростуть мудрими, справедливими, хорошими господинями та матерями. До мучениці Софії моляться про здоров’я для дітей, зцілення від жіночих захворювань, благополучне зачаття дитини, а також коли є важкі втрати.

30 вересня не заведено влаштовувати весілля, заручини, проте це сприятливий день для сватання.

Наші предки казали: якщо на Віри, Надії, Любові видно зграї журавлів, то на Покрови буде холодно. Якщо ж 30 вересня чутно грім, то осінь буде довгою і теплою.

Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожа інформація
Афіша Львова: куди піти у вихідні 24-25 жовтня
Останні вихідні жовтня цього року у Львові мають бути дощовими. Попри це, вдом...
Афіша Львова: куди піти у вихідні 10-11 жовтня
Підбірка подій у Львові 10 і 11 жовтня
9 жовтня – Всесвітній день пошти
Всесвітній день пошти відзначають у річницю Всесвітнього поштового союзу, який ...
Афіша Львова: куди піти у вихідні 24-25 жовтня
Останні вихідні жовтня цього року у Львові мають бути дощовими. Попри це, вдом...
Афіша Львова: куди піти у вихідні 10-11 жовтня
Підбірка подій у Львові 10 і 11 жовтня
Афіша Львова: куди піти у вихідні 3-4 жовтня
Підбірка подій у Львові 3 і 4 жовтня
Бухгалтерські послуги
Топ новин