10 грудня – Всесвітній день футболу

//

tanyadzyama

woman-638384_960_720

10 грудня у світі відзначають день футболу. Цей день відзначають як спортсмени, так і вболівальники.

Ідея запровадження такого дня належить ООН. Адже футбол у сучасному світі для більшості людей означає не просто спортивну гру. Мільйони вболівальників зі всього світу “живуть” матчами у буквальному розумінні цього слова. Тому футбол – це завжди про стиль життя.

Відтак Організація об’єднаних націй вирішила запровадити такий день, аби усі любителі футболу могли відсвяткувати. У цей день проводять різні зустрічі фанатів, товариські матчі, тематичні вечірки тощо.

Мабуть, це не дивно хоча би тому, що футбол – дуже стародавня гра. Ви не повірите, але перші згадки про цю гру датовані други тисячоліттям до нашої ери. Дослідники знайшли таку інформацію у китайських джерелах. Щоправда, тоді, звісно ж, слова “футбол” не існувало. Гра називалася просто – Цу Чю, що означає “штовхати ногою”.

football-6616819_960_720

Китайські воїни за допомогою такої гри підтримували добру фізичну форму.

Та не лише у Китаї вправлялися за допомогою м’яча. Популрною була така, свого роду розминка, і у Давній Греції та Давньому Римі.

Що ж стосується такої гри, яку ми бачимо зараз, то офіційне її започаткування сталось у Англії. А правила написані і офіційно затверджені у 1846 році.

Вже через 11 років, у 1857, у місті Шеффілд створили перший футбольний клуб. Натомість перший міжнародний футбольний матч зіграли значно пізніше – аж у 1873 році. Тоді англійці протистояли шотландцям. Матч закінчився з рахунком 0:0.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор