23 червня – Міжнародний день вдів, День державної служби ООН, Міжнародний Олімпійський день

//

sashko

166027

Згідно з резолюцією №65/189 Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудна 2010 року, 23 червня відзначаємо Міжнародний день вдів. Цей день має на меті підвищити обізнаність людей про становище вдів та їхніх дітей.

За приблизними даними, у світі є близько 258 млн вдів, при цьому кожна десята жінка живе в умовах крайньої бідності.

Жінкам, які залишилися вдовами, у багатьох країнах нерідко відмовляють у спадщині та земельних правах, їм доводиться стикатися з жорстоким ставленням. Їх можуть вигнати з власного дому та піддати фізичному насильству, а іноді вбити, навіть члени власної родини. У багатьох країнах соціальний статус жінки нерозривно пов’язаний зі статусом чоловіка, і в разі його смерті жінка позбавляється місця в суспільстві. Щоб відновити громадський статус, буває, що вдові доводиться виходити заміж за одного з родичів чоловіка, нерідко проти власної волі. Для багатьох втрата чоловіка стає лише першим ударом у низці подальших випробувань. У деяких культурах вдів узагалі вважають проклятими й асоціюють з чаклунством.

Міжнародний день вдів дає змогу акцентувати на забезпеченні в повному обсязі тих прав вдів, які зазвичай випадають із поля зору, залишаються неврахованими і яким не приділяють належної уваги. Це розширення прав і можливостей вдів шляхом надання необхідних послуг у галузі охорони здоров’я й освіти, забезпечення їх гідною роботою, а також широке залучення вдів до участі в прийнятті рішень і громадському житті без погроз насильства, що стає шансом будувати нове життя після тяжкої втрати. Створення можливостей для вдів також сприяє захисту їхніх дітей і допомагає уникнути злиднів і поневірянь.

День державної служби ООН

9dd5931169bd68fea9d452d11912f24a

П’ятдесят сьома Асамблея ООН 20 грудня 2002 року ухвалила резолюцію №57/277, згідно з якою щорічно 23 червня відзначають День державної служби ООН.

Цей день має на меті поширення інформації про масштабну роботу Організації Об’єднаних Націй.

ООН – це універсальна міжнародна організація, створена задля підтримки миру й міжнародної безпеки, розвитку співробітництва між державами. У преамбулі цієї організації записано: «Ми, народи об’єднаних націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління від лиха війни, знову затвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, рівноправність чоловіків і жінок і в рівність прав великих і малих націй, створити умови, при яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань і в цих цілях виявляти толерантність і жити разом, у світі один з одним, як добрі сусіди, об’єднати наші сили для підтримки міжнародного миру і безпеки, забезпечити, щоб збройні сили застосовувалися не інакше, як у загальних інтересах, вирішили об’єднати наші зусилля для досягнення цих цілей».

День державної служби в Україні

321098

Згідно з указом Президента України №291/2003 від 4 квітня 2003 року, «…зважаючи на роль державної служби у процесі становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН…», 23 червня проголошено Днем державної служби.

Цього дня відбувається всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець», на якому обирають найкращого представника серед державних службовців України спільно з Національним агентством України з питань державної служби.

Міжнародний Олімпійський день

119423

Згідно з рішенням Міжнародного олімпійського комітету від січня 1948 року під час 42 сесії МОК було проголошено святкування Міжнародного Олімпійського дня щорічно 23 червня. Саме цього дня 1894 року було створено Міжнародний олімпійський комітет, після чого проведено Олімпіаду в Греції 1896 року.

Основний захід на честь святкування Міжнародного Олімпійського дня – організація масових забігів на довгі дистанції. Цей день має на меті залучити до заняття спортом якомога більшу кількість людей. Олімпійська хартія Міжнародного олімпійського комітету проголошує: «Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння й дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого й спокійнішого світу».

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.