8 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці (Друга Пречиста)

//

tanyadzyama

rizdvo_bogoroduci

8 вересня християни відзначають Другу Пречисту – Різдво Пресвятої Богородиці. Дата оновлена відповідно до церковної календарної реформи 2023 року.

8 вересня православні християни та греко-католики святкують день народження Діви Марії. Це свято ще називають Різдвом Пресвятої Богородиці або Другою Пречистою (Перша Пречиста – 28 серпня (у 2023 році – востаннє у цей день), Третя Пречиста – 21 листопада).

Історія свята

Марія народилася у Назареті у подружжя вже літніх Анни та Йоакима, які довго не могли мати дітей. Вони були дуже набожним подружжям, і пообіцяли, що коли Бог все ж дасть їм немовля – посвятять його служінню Богові. Тому свято 8 вересня – це велика радість для християн з двох причин: кінець бездітності праведників і народження тої, котра приведе у світ Божого Сина.

Взагалі про Діву Марію ми знаємо не так багато. У Біблії увага зосереджена на Ісусові Христові та його діяннях, тоді як про його Матір згадок менше

.

Прикмети та звичаї свята

Друга Пречиста, Різдво Пресвятої Богородиці, також є важливим днем для вірних. Наприклад, хлібороби у цей день дякували Матері Божій за врожай та просили захисту на майбутній рік.

Свято вважалося настільки великим, що люди ходили один до одного в гості, щиро накривали столи. Вважалося навіть, що чим більше страв на столі, тим багатшим буде наступний урожай.

Гарною була і така собі чисто жіноча традиція: 8 вересня жінки та дівчата намагалися зранку вмити обличчя у водоймі. Вважалося, що такий ритуал дарує красу та здоров’я.

А якщо дівчина хотіла заміж, то їй варто було вмитися до сходу сонця. Повір’я твердить, що після цього ще до кінця року її обов’язково посватають.

Є гарні традиції, пов’язані із цим днем, які актуальні і в наш час. Наприклад, кажуть, якщо забруднити 8 вересня руки чимось чорним – то дуже добрий знак. Вже невдовзі таку людину чекає якась успішна угода чи добра звістка.

1736ccd8-8a38-48e1-bb49-c606641f3add

Звісно, не обходиться у такий день і без спостережень за погодою. Якщо на Другу Пречисту гарна погода, то й осінь така буде. А якщо дощова і холодна, то, кажуть старші люди, варто готуватися до суворої зими.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор