Чому з’являється пахова грижа і способи лікування

//

fersht

Пахова грижа — захворювання, при якому тканини виходять за межі внутрішніх органів черевної порожнини. З такою проблемою можуть стикатися як чоловіки, так і жінки. В будь-якому випадку потрібно звернутись до лікаря, аби в майбутньому не було негативних наслідків.

Чому з’являється пахова грижа

У чоловіків проблема виникає частіше, ніж у жінок, через анатомічні особливості. Зазвичай пахова грижа розвивається з таких причин:

  1. Зайва вага. На пахову область збільшується тиск.
  2. Закрепи. Через сильний тиск, який виникає в кишківнику, і проблеми при дефекації може розвинутись грижа.
  3. Гіперплазія простати. Уретра звужується, що призводить до підвищення тиску на тканини під час сечовипускання.
  4. Хронічний кашель. Він провокує розрив тканин.
  5. Перенесення важких речей. Всі, хто цим займається постійно, знаходиться в групі ризику.
  6. Слабкість тканин. Набута чи вроджена дисплазія з віком може призвести до виникнення пахової грижі.
  7. Рідина в черевній порожнині. З часом відсутність лікування приведе до більш серйозних проблем зі здоров’ям.

У жінок пахова грижа може розвинутись під час вагітності. Справа в тому, що збільшується тиск на черевну порожнину, м’язи пресу стають слабшими.

grizha_1

Коли потрібна операція

Пахову грижу видаляють в декількох випадках. Звернутись до лікаря потрібно, якщо є наступні симптоми:

  • овальне або кругле випинання в районі паху;
  • тягнучі болі, дискомфорт;
  • збільшення мошонки;
  • болючі менструації у жінок, порушення циклу;
  • проблеми з сечовипусканням, закрепи.

Може бути дискомфорт при русі, інколи виникають болі в надлобковій області. Нерідко є симптоми інтоксикації.

До власного здоров’я не можна ставитись легковажно, тому як тільки стали помітними перераховані вище симптоми, потрібно не відтягувати похід до лікаря.

Наслідки ігнорування проблеми будуть сумними. Наприклад, можуть виникнути ускладнення або захворювання перейде в хронічну форму.

Пахову грижу варто видаляти на ранніх стадіях. Якщо затягувати з лікуванням, то ціна може бути достатньо висока. І мова не лише про вартість лікування, а і вплив на здоров’я.

До того ж, якщо допомога лікарів не буде вчасною, некротичний процес прогресуватиме. Через це в кров потраплятимуть токсичні речовини, а також порушиться життєдіяльність важливих органів, що збільшує ризик летального результату.

Види операцій

Пахова грижа видаляється двома способами: лапаротомією і лапароскопією. Найбільшою популярністю користується другий варіант, оскільки після таких хірургічних маніпуляцій практично не залишається ніяких слідів. Справа в тому, що роблять проколи в черевних стінках, а вся операція проходить всередині. Завдяки тому, що лікар застосовує відеоскоп, можна ретельно оглянути м’язи, які беруть участь у формуванні грижі зсередини.

Інший можливий спосіб — герніопластика. Особливість операції пахової грижі в тому, що натягується апоневроз. Використовується спеціальна сітка, завдяки якій не буде рецидиву, а тканини збережуться в потрібному положенні.

Хірургу потрібно вшити грижові ворота і зробити пластику пахового каналу. Якщо стінки не були достатньо скріплені, то це може призвести до рецидиву.

Операції з видалення грижі не надто прості. Справа в тому, що в паху розміщені нервові закінчення, сім’явивідний протік і кровоносні судини.

grizha_2

Переваги лапароскопічної операції

Такий вид хірургічного втручання вибирають все частіше. Лікар робить тільки мінімально потрібні розрізи тканин, їх розмір — не більше 1 см. Завдяки тому, що технологія малоінвазивна, стрес для організму невеликий. До того ж практично не буде больових відчуттів після операції.

В більшості випадків на шкірі не залишається шрамів. Відновлення декількох маленьких розрізів для організму пройде досить легко.

Важливо, що ризик виникнення рецидивів після операції набагато менший, аніж після використання відкритих методів.

Терміни для відновлення після лапароскопії невеликі у порівнянні з тими, які бувають після інших хірургічних втручань. Зазвичай, коли нема яких-небудь відхилень, лікарі виписують зі стаціонару через день-два. Завдяки цьому вартість послуг значно знижується.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.