Волонтерство у Львові: чим зайнятись та як долучитись

Чимало львів’ян бажають долучитись до волонтерської діяльності, однак не знають як саме це зробити. Куди податись? Що потрібно знати про волонтерство у Львові? А що там потрібно робити? Для того, аби у вас більше не виникало таких запитань, Афіша Львів підшукала цікаві волонтерські ініціативи у Львові!

БУР Львів

БУР Львів — це львівський осередок громадської організації “Будуємо Україну Разом”. БУР займається волонтерською діяльність, спрямованою на створення, реставрацію та відбудову молодіжних та громадських просторів, аварійних помешкань для сімей, гуртожитків для переселенців тощо. Організація розпочала свою діяльність у 2014 році, й активно функціонує дотепер. До початку повномасштабного вторгнення БУР проводила волонтерські табори в східних областях (одні з перших міст, де провели волонтерські табори: Слов’янськ, Семенівка та Краматорськ).

Після 24 лютого 2022 року географія діяльності громадської організації значно розшорився. Тепер вона займається будівельними роботами на деокупованих територіях та територіях, які постраждали внаслідок російської агресії.

А що ж таке БУР осередок? Це — локальні команди ініціативної молоді, яка прагне творити зміни локально та залучати своїх однолітків у рідних містах і селах до участі у волонтерстві і громадському житті. Нерідко на вихідних організовуються коротенькі табори (так звані БУРчики), на яких волонтери відновлюють приміщення або ж займаються іншими нагальними справами.

Осередки БУР по Україні
Джерело: офіційний сайт “Будуємо Україну Разом” (bur.org.ua)

Наразі існує 7 БУР осередків: БУР Львів, БУР Закарпаття, БУР Чернігів, БУР Харків, БУР Київ та БУР Охтирка. До початку повномасштабного вторгнення кількість осередків була набагато більшою. Втім, на жаль, чимало з них довелося закрити.

Саме тому, якщо ви шукаєте волонтерство у Львові, то долучайтеся до БУР Львів.

Ловіть офіційний інстаграм БУР Львів!

Плетіння сіток

Попри те, що деякі люди не вважають плетіння маскувальних сіток чимось нагальним та супер-важливим, цей вид волонтерської діяльності має чималий попит серед військових. І от проблема: волонтерам не вистачає рук для того, щоб закрити всі запити з фронту. Тож беріть листочки, ручки й занотовуйте локації, де плетуть маскувальні сітки у Львові:

  • Академія мистецтв (вул. Кубійовича 35Б, корпус №2). Волонтери працюють щодня без вихідних з 10:00 по 19:00 (контактний номер: +380673712897, Олеся)
  • Площа Ринок 9 (нарізання тканини та плетіння маскувальних сіток щодня з 10:00 по 20:00)
  • Легендарна Порохова (вул. Городоцька 38, 3 поверх). Волонтери працюють: понеділок-п’ятниця з 10:00 по 20:00, а в суботу — з 11:00 по 16:00. Посилання на офіційний інстаграм ось тут 🙂
  • Новий Акрополь (вул. Дорошенка 7, 2 поверх) Волонтери працюють: понеділок-п’ятниця з 13:00 по 19:00, а в суботу — з 15:00 по 19:00. Посилання на офіційний інстаграм ось тут 🙂

Також не можна не згадати про Львівську обласну бібліотеку для юнацтва ім. Романа Іваничука, де щопонеділка з 13:00 по 16:00 кожен охочий може допомогти з виготовленням окопних свічок для захисників та захисниць (ось тут посилання на фейсбук-сторінку бібліотеки)

Львів. Українська волонтерська служба

Це волонтерсво у Львові ідеально підійде для тих, хто хоче тримати руку на пульсі благодійних ініціатив. За цим посиланням ви знайдете телеграм-канал Львівської волонтерської служби, де регулярно з’являється інформація про доступні волонтерства (як онлайн, так і офлайн)!

Що цікаво, тут пропонують варіанти волонтерства в різних сферах, тож кожен охочий знайде щось собі по душі 🙂

Вигул тварин у Львові

Ця ініціативна — справжній скарб для тих, хто не може уявити своє життя без тваринок. Притулок для тварин “Домівка врятованих тварин” завжди потребує якоїсь допомоги. Чи то фінансової, чи то медійної, чи то фізичної. Зараз детальніше поговоримо про третій варіант.

Власники притулку запрошують усіх охочих на вигул собачок з 10:00 по 19:00. Якщо ви боїтеся не втиснутись в чергу з охочих погуляти з тваринками, то можете не перейматись з цього приводу. На жаль, протягом зимового сезону “Домівка врятованих тварин” відчуває гостру потребу у волонтерах, які б допомогли з песиками. Ба більше, в притулку перебувають не лише тварини з Львівщини, але й з окупованих та деокупованих територій, які постраждали від російської агресії. Саме тому, не зволікайте, та мерщій допомагати хвостикам!

А це, офіційна сторінка притулку в Інстаграмі 🙂

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор