Як вибрати якісний VPS hosting для сайту

//

fersht2

Щоб вибрати VPS-сервер, потрібно розглянути обмежений список характеристик таким чином, щоб зрозуміти, де він збігається з потребами проекту, і де умови будуть кращі. Вирішуючи, який VPS вибрати, обирають:

  • тип віртуалізації;
  • операційну систему;
  • безпеку;
  • хмару чи фізичний сервер;
  • конфігурацію і її особливості (чи є безлімітний диск, трафік тощо);
  • власне провайдера.

Врахувавши ці відмінності між різними варіантами, можна купити VPS в Україні доволі вдало.

Чому саме VPS

Основні переваги VPS-сервера – це потужність, свобода в управлінні і відносно невелика ціна. Це  – своєрідна “золота середина” між бюджетним, але слабким і обмеженим віртуальним хостингом, і потужним та дорогим фізичним виділеним сервером. 

Віртуальний сервер VPS – це віртуальний комп’ютер, який імітує фізичний більш чи менш точно. Все залежить від того, як саме реалізована віртуалізація. Вона може бути на рівні програмного забезпечення  – тобто програми-гіпервізора, що розподіляє ресурси. Або може бути реалізована апаратно, тобто віртуальне середовище імітуватиме і “залізо”  – диск, відеокарту, процесор тощо. Перший варіант буде трохи швидший, другий  – більш незалежний. В будь-якому разі VPS хостинг працює автономно: він споживає ресурси фізичного сервера чи хмари, але “не бачить” їх, а основна операційна система “не бачить”, що відбувається на сервері. Оскільки кілька віртуальних серверів ділять потужність одного фізичного, ця послуга коштує дешевше, ніж орендувати цілий фізичний сервер. Звідси й умова вибору: такий хостинг підходить для всіх проектів, яким тісно на віртуальному хостингу, потрібно більше свободи в налаштуваннях, але потужність та ціна окремого сервера були б надмірні.

Як обрати

Перш за все, варто глянути на те, якими серверами користується власне хостинг-провайдер. Добре, якщо це відомі марки, і машини нові. Як правило, потужний VPS-хостинг в Україні не означає, що сервери знаходяться саме тут. Почасти задля безпеки йдеться про розміщення в дата-центрах в Європі.

Технічні характеристики

Віртуальний сервер VPS, як і звичайний сервер, вирізняється з-поміж інших низкою певних технічних характеристик. Це місткість диску, відеокарта, процесор, пропускна спроможність трафіку і так далі. Треба зрозуміти, які потреби має ваш проект, і яка з пропозицій підійде йому найкраще. Якщо немає впевненості в тому, як саме розвиватиметься проект, можна скористатися хмарним сервісом. Він дозволяє сплачувати лише за спожиті ресурси, оскільки з хмари віртуальний сервер відбирає їх гнучко, а не за заздалегідь оплаченим обсягом.

Хмарний сервіс також буде вдалим рішенням для всіх, кому важлива підвищена надійність: віртуальний сервер в хмарі підтримується кластером, тобто певною кількістю фізичних машин. Якщо з однією виникають проблеми, її навантаження  беруть на себе інші. Крім того, в хмарі дані зберігаються розподілено, що теж підвищує надійність.

Операційна система

Перед тим, як обрати якісний як обрати якісний VPS-hosting, варто зупинитися на якійсь операційній системі. Більшість віртуальних серверів працює на Linux, і це цілком нормально для великої частки проектів. Якщо ж використовується щось із продуктів Microsoft, то варто обрати сервер з Windows. Це стосується розробки під .Net, ПЗ типу ASP, всіх додатків Microsoft, якщо їх треба розгорнути на сервері.

Керований хостинг

Якщо враховувати, що таке VPS-хостинг  – а саме що це по суті окрема машина, яку треба налаштовувати і обслуговувати, то ясно, що в команді потрібна людина з відповідними навичками. По замовченню при оренді такого хостингу все адміністрування лягає на плечі орендатора. Якщо адміністратора в команді немає, і немає можливості його знайти, замовляють послугу керованого хостингу, щоб адмініструванням під запити клієнта займався працівник хостера.

Безпека

Вирішуючи, який VPS вибрати, варто заздалегідь поцікавитися про те, як організований захист від DDoS-атак, антиспам і антивірусний захист на сервері.

Про провайдера

Найкраще, що може запропонувати вам провайдер на початковому етапі, якщо ви ще не розумієте до кінця, який сервер обрати  – тестовий період користування. Бувають ще пропозиції пільгового повернення коштів протягом першого місяця.

Враховуючи, що таке хостинг – розміщення сайтів чи розробки на орендованих серверах  – має значення те, хто саме надає вам оренду, чи комфортно з ним працювати.  

Що варто хотіти від провайдера на цьому етапі, крім хороших відгуків у мережі:

  • техпідтримка рідною мовою, яка швидко відповідає;
  • високий аптайм (доступність серверів в мережі), не нижче 97%. Варто врахувати, що аптайм ніколи не складає 100%;
  • можливість швидко і без перерви в роботі серверів розширити пакет трафіку чи місткості диску (якщо йдеться про звичайний сервер, а не хмару);
  • безкоштовна міграція, якщо сайти уже десь хостяться;
  • панель керування для полегшення роботи з сервером. Панелі бувають платні та безкоштовні, і варто заздалегідь визначитися, з чим саме ви маєте справу.

Пробний період дає можливість визначитися, наскільки комфортна співпраця з хостером.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор