Вакарчук: «Львів залишається моїм найулюбленішим містом»

//

Анна

2 січня у львівській Опері виступить Славко Вакарчук із концертом «Вночі» . З цієї нагоди VisitLviv.net розпитався Славка про цей незвичайний концерт, а також про Вакарчука-блоґера, боротьбу з аудіо-піратами, плани на 2010 рік та погляд на Львів «зі столиці».

– Славку, не так давно Ти завів мікро-блоґ на Твіттері. Крім новин з життя О. Е., кидаєш «твіти» і про себе. Як вирішуєш, що саме туди писати, а де – межа приватності?

Власне, я веду свій приватний блог. Пишу завжди і виключно сам. Як на мене, головне – бути правдивим, адже напівправда – гірше, ніж брехня. Питання в тому, наскільки широко ти можеш відкривати правду. Я пишу все, що мене зачепило, сподобалося, обурило і таке інше – тобто викликало емоцію. А от приватне життя залишається моїм приватним життям.

До речі, в Мережі це єдиний мій особистий блог. А новини з життя О. Е., анонси і тому подібне, з’являються у офіційному блозі

– Публікація онлайн для вільного скачування  пісня «Я так  хочу» фактично  була «на зло  піратам» чи були й інші  мотиви?

Все було якраз навпаки. Ми вирішили віддати наш перший сингл для вільного скачування. Як тільки про це оголосили, за декілька годин трек з’явився на одному з МР3-сайтів, до того ж за гроші. Здається, вперше, принаймні в Інтернет-історії України, крадуть та продають за гроші те, що має за декілька днів з’явитися у вільному доступі 🙂

Звісно, це ніяк не вплинуло на наші плани й ми виклали «Я так хочу…» для вільного скачування протягом певного часу. А другий трек, який має назву «Dolce Vita», виклали вже як бонус. Його й зараз можна абсолютно вільно скачати з сайту okeanelzy.com .

twivak

На сьогодні ми, як ніколи раніше, активно присутні в Мережі, бо це дає можливість безпосереднього спілкування зі слухачами й не лише з фанатами чи прихильниками. До речі, у кліпі на «Я так хочу», що лише кілька днів як з’явився, та вже викликав просто зливу обговорень в Інтернеті, також закладене інтерактивне спілкування з глядачем. Деталі також можна дізнатися на нашій сторінці. Скажу лише, що найбільш уважні глядачі, які визначать певний код, зашифрований у кліпі та візьмуть участь у цифровому квесті від «Океан Ельзи», отримають нагоду протягом 2010-го року відвідати будь-який, за власним вибором, концерт з великого туру, що пройде в Україні, Росії, Західній Європі та США. [цей кліп знайдете внизу сторінки – прим. VisitLviv.net]

– О.Е. загалом і Тебе зокрема у Львові люблять і кожен ваш виступ – значна подія. Що плануєте показати для такої відданої публіки на своєму першому концерті у 2010 році?  

Дякую за теплі слова! Що ж до виступу, то це не є концерт «Океану Ельзи»! Це концерт музичного проекту «Вночі», який був презентований у Львові у березні 2009 року.

Участь  в проекті взяли як музиканти О. Е., так і багато інших талановитих музикантів, виконавців джазу, класичної музики. Той музичний матеріал, з якого складається програма «Вночі» це, по суті, бажання вийти за рамки, показати шанувальникам, що музика може бути і такою. Фактично, такого стилю в Україні не існувало, це альтернатива або доповнення кращих західних зразків, дуже еклектичний проект. Та менш за все я люблю розказувати, якими є наші проекти. Найбільш важливо для мене – бути щирим у музиці. Гадаю, ті, хто прийде на концерт, інтуїтивно відчують усе, що я хотів сказати.  

– А що, на загал, плануєте на наступний рік?

Якщо все складеться так як задумали, то на самому початку весни з’явиться наш новий, сьомий альбом. Робота над ним практично вже завершена. Далі будуть тури Україною, Росією, Європою, Північною Америкою, а також виступи на фестивалях і тому подібне. Якщо коротко – активний має бути рік  🙂

– Після переїзду до Києва Ти маєш змогу об’єктивніше оцінювати події та зміни у Львові. Що цікавого побачив у нашому місті під час останнього візиту?

Я б говорив більше про тенденції. З одного боку, останнім часом у  Львові реалізується велика кількість  цікавих, деколи навіть новаторських, проектів, пов’язаних з мистецтвом. Постійно проводяться виставки, започатковуються різноманітні фестивалі, відкриваються концептуальні цікаві ресторани. Тому з цієї точки зору ситуація краща, ніж була певний час тому.

З іншого боку, і я маю право про це говорити, бо Львів був і залишається моїм найулюбленішим містом на Землі – Львів стає більш закритим для зовнішнього середовища, для тих, хто хотів би розширити власні рамки. Ситуація виглядає так, що в місті надзвичайно багато талановитої молоді – рівень освіти, культури, світогляду молодих львів’ян дуже високий, але це все залишається всередині самого міста. А мені надзвичайно хочеться, аби Львів міг показати себе, відкритися всій Україні.

розмову вів Ярема Дух
фото прес-служби О. Е.

текст: Афіша Львів

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор