17 листопада – Міжнародний день студента

//

tanyadzyama

balloons-1331564_960_720

У листопаді всі студенти світу святкують свій “професійний день”. 17 листопада – Міжнародний день студента.

Історія свята

Ця дата обрана невипадково. І зовсім не через те, що осінь – час початку студентства. Насправді все почалось ще у 1939 році. Тоді у Чехословацькій Республіці поліція та підрозділи СС розігнали мирну демонстрацію. Сталось це у Празі, 28 жовтня. У цей день тяжке поранення отримав Ян Оплетал – студент-медик. Лікарі не змогли врятувати Яна, і 11 листопада він помер.

Через кілька днів, 15 листопада, Яна ховали, проте цей похорон перетворився у протест. Кілька тисяч людей вийшли проти окупації, у місті почались чергові сутички зі поліціянтами. Не забарилася реакція з Берліну – там вирішили закрити усі чеській виші на три роки, а майно університетів – конфіскували.

І вже 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. Дев’ятьох найактивніших провідників студентський організацій стратиди, а більше 1 200 – арештували.

Саме через ці страшні інциденти у 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів вирішила запровадити День студента, який був знаком пам’яті про тих молодих людей, які загинули у Чехії.

Як святкують День студента

І хоч насправді причиною цього свята є сумна історія, День студента активно відзначають в усіх країнах. Не виняток і Україна. Навряд чи варто засуджувати через це молодь. Адже студенти завжди були рушійною силою усіх змін та революцій. Тож святкування 17 листопада не вважаються чимось недоречним. Швидше це своєрідне свято сили та молодості.

Українські студенти організовують у цей день різноманітні заходи, вечірки та дискотеки.

Студенти за кордоном мають свої традиційї. Наприклад, у Португалії молоді люди, зазвичай це першокурсники, стають на коліна, на голови кладуть папки і так співають гімн університету.

А у Фінляндії студенти влаштовують ярмарок, де не можна нічого придбати за гроші, однак діє бартер. Тому вони міняються одні з одними товарами та послугами.

Сполучені Штати ж відзначаються тим, що тут у Міжнародний День студента влаштовують костюмовані вечірки.

Та якби не відзначали це свято, День студента – це завжди веселощі та радість. Бо студенство – прекрасний час для досягнення вершин.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.