9 листопада – день української писемності та мови

//

tanyadzyama

5bc656ee7a64c067095200_820x360

9 листопада українці відзначають день української писемності та мови.

Цей день вважається святом розвитку державної мови. Така дата обрана невипадково, адже саме 9 листопада православний календар відзначає день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Він був послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Запровадили день писемності ще у 1997 році. Тодішній президент України Леонід Кучма підписав відповідний указ.

9 листопада не є вихідним, проте цей день намагаються відзначити по-особливому. Наприклад, аже понад 20 років в Україні відбувається радіодиктант національної єдності. До написання приєднуються учні шкіл, студенти, педагоги та й взагалі – усі охочі. Така акція організована не лише для того, аби учасники пересвідчились у своїх знаннях з граматики. Більшою мірою радіодиктант є символом єдності та поваги до рідної мови.

Цікаві факти про українську мову

– Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї.

– нею користуються приблизно 45 мільйонів людей;

– поширена у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США;

– за кількістю носії є однією із перших слов’янських мов;

– входить до 30 найпоширеніших мов світу.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор