28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці, Перша Пречиста

usp3.jpg (92.27 Kb)

Успіння Пресвятої Богородиці, або Перша пречиста – день закінчення земного життя святої Діви Марії, матері Ісуса Христа.

За православною і католицькою традицією називається успінням, що означає смерть, сконання. За святим переданням, цього дня апостоли зібралися в Єрусалимі для прощання і поховання Богородиці. Відзначається як велике свято – одне з дванадцяти найбільших церковних свят (їх ще називають дванадесятими). На Успіння завершується суворий двотижневий піст, який тривав з 14 серпня.

За григоріанським календарем Успіння святкується щорічно 15 серпня, за юліанським – 28 серпня. У римо-католицькій церкві того ж дня святкують урочистість Внебовзяття Діви Марії, події що відбулася відразу після Успіня.

Цікаво, що Успіння Богородиці не описано в жодному з чотирьох Євангелій, а інформація про нього взято з неканонічних релігійних текстів – апокрифів. Із них можемо дізнатися, що після вознесіння Ісуса Христа його матір Марія залишилася під опікою апостола Івана й жила в Єрусалимі. Одного разу, коли вона молилася біля Гробу Господнього, до Богородиці з’явився Архангел Гавриїл і повідомив, що "через три дні вона відійде до Христа". За переказами, всі апостоли, крім Фоми, які проповідували віру Христову в різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Марією та поховати її.

Богородицю поховали у гробниці її батьків, а вхід до печери закрили каменем. Коли ж на третій день після її смерті Фома добрався до Єрусалима, відкрили труну, щоб він міг попрощатися з Пресвятою Дівою. Але тіла Богородиці в труні не було – там залишилася тільки плащаниця.

Цього ж дня, коли апостоли зібралися разом за трапезою, Богородиця явилася їм в оточенні ангелів і сказала: "Радійте – бо Я з вами по всі дні".

Тож Успіння Пресвятої Богородиці вважають святом, оскільки Марія не померла, а возз'єдналася зі своїм сином.

У народі свято Успіння ще називають Першою Пречистою. Протягом осіннього періоду є три Пречисті: Друга Пречиста – 21 вересня, а Третя – 4 грудня. В народі кажуть: "Перша Пречиста жито засіває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває".

На Першу Пречисту починався збір врожаю в садах. Після Успіння також починався сезон весіль.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Схожа інформація
Тераси Львова де можна не лише смачно поїсти, але й побачити Львів згори
Тераси Львова де можна не лише смачно по їсти, але й побачити Львів згори.
Куди поїхати зі Львова у вихідні: дендропарки «В'язівський» і «Під Гараєм»
Дендрологічні парки «В'язівський» і «Під Гараєм» створили зовсім нещодавно – н...
Де у Львові поїсти смачну піцу: найкращі піцерії в центрі Львова
Заклади, куди можна піти з дітьми, та де можна поїсти смачну італійську піцу в ...
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Куди поїхати зі Львова у вихідні: дендропарки «В'язівський» і «Під Гараєм»
Дендрологічні парки «В'язівський» і «Під Гараєм» створили зовсім нещодавно – н...
Де у Львові поїсти смачну піцу: найкращі піцерії в центрі Львова
Заклади, куди можна піти з дітьми, та де можна поїсти смачну італійську піцу в ...
Куди піти з дітьми у Львові та поблизу восени
Осінь - пора прекрасних вихідних, коли на вулиці ще не надто холодно, але вже і ...
Топ новин