4 грудня – Введення Пресвятої Богородиці, або третя Пречиста

b7684a3fbd3cbea13dff718c34b6d9_xl-752x440.jpg (75. Kb)

Свято засноване на тому, що батьки Марії, Анна й Іоаким, обіцяли присвятити свою дитину Богові. Батьки Діви Марії довго не мали дітей, а відтак дали обітницю присвятити народжену дитину служінню Богу, після чого в них народилася донечка Марія. Коли дівчині виповнилося три роки, її одягли в найкращий одяг і привели до Єрусалимського храму. Там вона жила до свого заручення з праведним Йосипом.

У храмі Марію зустрів первосвященик Захарія, батько святого Івана Предтечі. Він повів дівчинку у святая святих – приміщення, до якого з усіх людей заходив лише він з очисною жepтовною кpoв’ю. Там Марія перебувала до 12 (згідно з деякими джерелами – до 14) років. Живучи при храмі, Марія присвячувала свій час богоугодним справам: рукоділлю, молитвам і вивченню Святого Письма. З часом її як ту, яка вирішила зберігати дівоцтво й присвятити себе Богу, за законом отців, доручили піклуванню старого Йосипа Обручника.

Введення Діви Марії в календарному циклі замикає осінній сезон свят і відкриває зимовий. У цю пору зима вступала в свої права. Її прихід святкували, влаштовуючи зимові ігри на свіжому повітрі. Каталися на санях, грали в сніжки, ліпили снігових баб тощо. Водночас на Введення було заборонено прати, копати, виконувати роботу, пов’язаною з тертям і биттям.

Від Введення й аж до Благовіщення (7 квітня) селяни не копали землю. Вважали, що вона відпочиває і набирається сил до літа.

Звечора подекуди святили воду ще дохристиянським звичаєм: брали її в такому місці, де сходяться три води, проливали воду через полум'я і потім уживали проти хвороб, від зурочення та на любовні чари.

Після півночі жінки сідали голими на порозі та пряли самосівні коноплі, щоб «прядиво пішло на руку». Того дня обсипали корів сім'ям і мастили маслом вим'я, щоб давали багато молока, обкурювали їх, щоб ніхто не міг того молока відібрати.

Схожа інформація
Виставка картин Ганни Криволап
Виставка Ганни Криволап «Діалог традицій» у Національному музеї у Львові імені ...
Святкування Дня Закоханих: Куди піти 14 лютого у Львові? Афіша подій
Не знаєте куди подітись у День Закоханих? Як провести день з своєю половинкою у...
Львівська національна філармонія відзначить день народження Моцарта
Впродовж чотирьох днів у філармонії виконуватимуть музику знаменитого композито...
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Де у Львові поїсти смачну піцу: найкращі піцерії в центрі Львова
Заклади, куди можна піти з дітьми, та де можна поїсти смачну італійську піцу в ...
Куди піти з дітьми у Львові на Різдво та зимові свята?
Під час зимових свят у дітей традиційно канікли. Як їм організувати дозвілля на...
Де шукати Миколая у Львові
Миколай прийде до Львова, попри карантин і коронавірус