Де у центрі Львова можна попити води?

//

Nelegal

У спеку чимало львів’ян шукають можливостей втамувати спрагу. Впродовж 2010-их років у центрі міста й деяких ближніх до нього місцях встановили питні фонтани й облагородили джерела. Найпоширенішими є механічні питні фонтани, що працюють при натисканні кнопки на раковині.

rynok

Питні фонтани є за такими адресами:

  • площа Ринок (між головним входом у Ратушу і фонтаном “Нептун”)
  • площа Марійська (між клумбою Рьорінга і пам’ятником Тарасові Шевченку)
  • проспект Свободи (навпроти Національного музею)
  • площа Митна (між дитячою поліклінікою і коледжем Української академії друкарства)
  • вул. Бандери, 8 (громадський простір перед Органним залом)
  • вул. Підвальна, сквер “На Валах” (біля спортивного майданчика), – тут є окрема поїлка для тварин

Механічний питний фонтан на площі Маланюка

Також є цікавий механічний питний фонтан на площі Маланюка, поряд з пам’ятником Францу-Ксаверу Моцарту. У ньому немає раковин, а круглі отвори, де вмонтовані крани, з яких тече вода при натисканні на кнопку, що у бічному торці. Крани є у середньому і верхньому отворах.

malanyuka

Фонтан “Водолій” скульпторки Теодозії Бриж на вулиці Коперника

На вулиці Коперника, навпроти пам’ятника Маркіяну Шашкевичу є незвичний фонтан “Водолій”. Його авторкою є відома скульпторка Теодозія Бриж. Довгий час був занедбаним, та наприкінці 2018 року його відновили і зараз це найтехнологічніший питний фонтан у місті. Адже тут питна вода тече автоматично при наближенні людини до конструкції. А крім струменя води тут є постійний “водоспад” на стіні. Його варто побачити ввечері, коли цю стіну підсвічує “тепле” світло. Крім того, можна відпочити присівши на лавки.

kopernyka

vodoliyj

Якщо ж піднятись вулицею Коперника дещо вище, то є ще один відновлений кілька років тому фонтан з левами. У ньому не питна вода, та деякі львів’яни освіжають нею своїх домашніх улюбленців під час вигулювання.

fontan_levy

Джерело на Підзамчі

На схилі Високого Замку є Королівське джерело. Воно розташоване на вулиці Замковій, поблизу перетину з вул. Татарською. Поряд з ним спорудили два невеликі басейни, де можна освіжитись джерельною водою.

106_do_dzherela_za_svyachenoyu_vodoyu

Історію джерела можна прочитати у нашій статті.

Фотографії: пресслужба Львівської міської ради, ЗІК, архів, Олександр Сирцов

Заходи за категоріями та локаціями

Контакти та правила сайту

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.