Графи Скарбеки були мисливцями. Чи вони насправді так любили полювати, а чи лише наслідували моду початку ХХ століття, того зараз сказати не може ніхто.
Але в той час було модним не стільки полювати, скільки виставляти напоказ свої мисливські трофеї – опудала впольованих тварин.
Деякі з цих опудал дотепер можна побачити у одній з зал Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Колись ця вілла належала графові Станіславу Скарбеку-молодшому. Точніше, у 1901 році цей палац побудував Юзеф Нойман. Будівлю кілька разів перепродували. Аж поки у 1926 році його купили Скарбеки. І жили тут до 1939 року.
– Онук Скарбека розповідав, що у їхньому будинку була лабораторія, де виготовляли опудала тварин. Тушки привозили з цілої Європи. Деяких тварин впольовував сам граф Скарбек, деяких привозили товариші, – переповідає те, що розповідали нащадки Скарбеків заступник директора Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Марія Кошіль.
Сам граф у лабораторії не працював. Для цього він наймав фахівців. Онук пам’ятає, що нагорі в будинку мешкала бабця. Їхні, дитячі кімнати, були збоку. Лабораторія розміщалася коло гаражів. А опудала тварин виставлялися у великій залі, де приймали гостей та проводили бали.
Дотепер тут збереглися опудала гієни, дикобраза, рудої мавпи, грифона, папуги ара, трипалого лінивця, мурахоїда, варана, черепахи та алігатора. А також опудала тварин Карпатського регіону – дикий кабан, дикий кіт, лисиця, білка, тхір, вухата сова, дика качка, білий та чорний лелеки, біла та чорна чапля, борсук, бабак, грак та крук.
Всі опудала стоять на дерев’яних підставках і мають надписи польською мовою.
Крім опудал у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді є і цілком живі тварини. У центрі живе велика колекція різноманітних екзотичних птахів. Серед них – надзвичайно гарні золотисті фазани, які саме зараз токують. Тобто, залицяються до самочок.
Вхід до експозицій – вільний. Для дітей також проводять екскурсії. Адреса Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – Львів, вулиця Івана Франка, 133