Концерт за участі Костянтина Тімохіна 25 березня 2018 року в Львівській обласній філармонії.
Які асоціації викликає у вас тембр валторни? Цей напрочуд цікавий інструмент з іноді примхливим, але дуже благородним і витонченим характером, нечасто можна почути у сольній ролі, і саме таку нагоду пропонують вам симфонічний оркестр «INSO-Львів» і валторніст світового класу Костянтин Тімохін.
Уявіть собі середньовічне королівське полювання: зі зграєю собак, кіньми і, звичайно ж, спеціальними мисливськими сигнальними рогами. Для того щоб звук був голоснішим і сильнішим, ці інструменти вдосконалювали і робили довшими. Згодом, вони досягли таких розмірів, що було неможливо нормально грати, не кажучи вже про пересування з ними, тому майстрам прийшла в голову ідея згорнути трубку в кілька витків. Так, власне, і виникла валторна, яка в перекладі означає «лісовий ріг». Якщо її розпрямити, то вийде труба довжиною близько п’яти метрів!
Триста років минуло з тих пір, як валторна зайняла своє непохитне місце в світовій музичній культурі і є одним з найважливіших інструментів у різних жанрах інструментальної музики.
Багато меломанів вважають, що тембр валторни один з найкрасивіших в оркестрі, її соковитий голос перетворює просту мелодію в силу, яка може заспокоїти хвилювання або поліпшити настрій слухача. Цікаво, що в різних регістрах і динаміці відтінок звуку валторни здатний змінюватися від грубого і напористого, до світлого і співучого – це дозволяє лише одному інструменту передати весь спектр емоцій.
Поетичний характер звучання, її красивий тембр завжди навіювали на композиторів такі проникливі музичні думки, які у виконанні на цьому інструменті не залишають байдужим жодного меломана. Валторна дуже популярна серед голлівудських композиторів. У багатьох фільмах ми можемо почути валторновий звук, наприклад, в епічній фантастичній сазі Д. Лукаса «Зоряні війни».
В 2007 році валторна потрапила до Книги рекордів Гіннеса як один з двох найскладніших музичних інструментів (другим був гобой).
В програмі:
Леопольд Моцарт Пасторальна симфонія для альпійського горну та струнного оркестру соль мажор.
Вольфганг Амадей Моцарт Дивертисмент фа мажор, KV 138.
Вольфганг Амадей Моцарт Рондо для валторни з оркестром ре мажор, KV 514.
Ерік Саті «Гімнопедія» в транскрипції для струнного оркестру.
Поль Дюка «Вілланелла» для валторни і струнного оркестру фа мажор.
Кері Тьорнер Соната для валторни і струнного оркестру.
Ернст Блох Прелюдія для струнного квартету.
Лев Коган Хасидська сюїта Nigunim для валторни і струнних.
Вартість квитка 80-200 грн.