День вишиванки у Львові

//

Nelegal

Цьогоріч День вишиванки відзначать 18 травня. Найцікавіше буде у Шевченківському гаю, що нерідко стає епцінетром народних гулянь релігійних свят. День вишиванки таким не є, але це направду народне свято, що заснувала 2006 року в Чернівцях тоді ще студентка Леся Воронюк. З громадської ініціативи день став щорічним нагадуванням про важливість традиційного вбрання.

Фотопроєкт у Личаківському районі

Гурток фотографії «Фотоленд» запрошує усіх охочих відвідати проєкт «Моя вишиванка».

17 травня з 15:00 до 18:00 прийдіть у клуб «Колібрі» ( вул. Пасічна, 64) у вишиванці та отримайте гарне фото на згадку! Тут вас зазнимкують на фотофоні, з використанням спеціального студійного світла. Реєстрація за телефоном: +380 (93) 723-68-65. Крім того, ви познайомитесь з гуртком «Фотоленд», куди можна записати дітей та підлітків віком 10-18 років.

Фотосесія у Шевченківському гаю

933706_2_w_1000-e1572506909475

Локація:Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (вулиця Чернеча гора, 1)

Час:18 травня, 15:00-18:00

На День вишиванки, вхід у львівський музей під відкритим небом (скансен) буде безкоштовним для вбраних у вишиванку. На декількох локаціях (будуть позначені на мапі біля входу) можна буде зробити кілька знімків (2-3) від професійного фотохудожника. Фото стануть вашою сімейною листівкою з Музею! Тож одягайте свої строї та вишиванки, щоб “вигуляти” їх серед старовинних церков і хаток!

О 16:30 тут презентуватимуть мистецький альбом «Вишивка Жидачівщини»: за зразками одягу з колекції Львівського скансену. Авторка проєкту Ірина Вачкова розкаже невеличку лекцію про роботу з автентикою. Презентацію організують біля стодоли зі села Либохора.

Кінопоказ у Лісотехнічному

Локація:Головний корпус Національного лісотехнічного університету, авдиторія 412 (вулиця генерала Чупринки, 101)

Час: 18 травня о 14:00

У читальному залі бібліотеки вишу покажуть вже досить знаний в Україні фільм про вишиті сорочки «Спадок нації». У ньому йдеться про етнографічну складову вишиванок та про історії людей, життя яких змінила вишиванка: врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією… Одною з авторок стрічки є засновниця свята Леся Воронюк.

Онлайнконкурс

sokalska

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА голошує конкурс. ) у коментарях. Фотографія, що набере найбільше вподобайок, отримає подарунок-сюрприз. Переможця визначать 18 травня!

Про святкування Дня вишиванки в західній Україні читайте тут

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор