День вишиванки-2024 у Шевченківському гаю

//

Nelegal

Цьогоріч День вишиванки відзначать 18 травня. Найцікавіше буде у Шевченківському гаю, що нерідко стає епіцентром народних гулянь під час релігійних свят. День вишиванки таким не є, але свято перетворилось у народне, після того, як його заснувала у 2006 році тоді ще студентка одного з чернівецьких вишів Леся Воронюк. З громадської ініціативи день став щорічним нагадуванням про важливість традиційного вбрання. І найпростіший спосіб відзначити цей день – одягти улюблену вишиванку. Та різні установи/заклади організовують акції тощо.

Так, 18 травня вхід у львівський музей під відкритим небом (скансен) буде безкоштовним для вбраних у вишиванку. На декількох локаціях (будуть позначені на мапі біля входу) можна буде зробити кілька знімків (2-3) від професійного фотохудожника. Фото стануть вашою сімейною листівкою з музею.Тож одягайте свої строї та вишиванки, щоб “вигуляти” їх серед старовинних церков і хаток!

О 16:30 тут презентуватимуть мистецький альбом «Вишивка Жидачівщини» за зразками одягу з колекції Львівського скансену. Авторка проєкту Ірина Вачкова розкаже невеличку лекцію про роботу з автентикою. Презентацію організують біля стодоли зі села Либохора.

Інші події до свята – у нашій добірці.

Титульне фото з фейсбук-сторінки Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор