Вихідні є у майже всіх. Крім – музики. Музика ніколи не відпочиває. Тому цих вихідних у Львові українські народні танці, органна музика та LvivMozArt.
Міжнародний концерт українського танцю на Площі Ринок
10 серпня 2019 року приходьте на Площу Ринок, на Міжнародний Фестиваль Української Культури і Танцю. Учасниками цього Фестивалю є ансамблі українського народного танцю з усіх куточків світу. Українська культура та мистецтво є тими універсальними засобами добровільного єднання різних поколінь наших земляків в усіх куточках земної кулі.
10 серпня, 16.00
Площа Ринок
MozArtKids: Чарівний перстень Вольфагана
Програма для дітей MozArtKids.
Концерт-зустріч двох молодіжних оркестрів: BLJO/ Баварського молодіжного та Молодіжного симфонічного оркестру України/ YsOU
Маленький Вольфганг Амадей потрапляє в незвичну чарівну мандрівку! Одного дня хлопчик випадково знаходить чарівний перстень, який відразу надягає на палець. І вмить опиняється у зовсім незнайомому місці, в незнайомій країні. Навіть не в одній?
Від берегів Латинської Америки, через Атлантичний океан до європейських міст і далі…
10 серпня, 17.00
Львівська національна філармонія. Чайковського, 7
Мендельсон. Реґер. Гіндеміт
“Музика – це безмежний океан. Написано стільки творів, що й життя не вистачить зіграти”. Так каже органістка Наталія Молдаван, чий широченний репертуар просто вражає. Але з усього океану для цього концерту вона обрала кілька немейнстрімних творів. Не заїжджена класика: Мендельсон, Реґер, Флетчер, Калниньш, Пасіні та Гіндеміт. Поспішайте почути на власні вуха!
Наталія Молдован – орган
- Ф. Мендельсон – Соната 1 фа мінор
- М. Реґер – Інтермеццо ор.165, Токата ре мінор
- П. Гіндеміт – Соната 1
- А. Калниньш – Фантазія соль мінор
- Е. Пасіні – Кантабіле
- П. Флетчер – Festival toccata
10 серпня, 19.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
LvivMozArt: Galician Style
Симфонічний концерт.
Назва «Galician Style» – це не лише про програму, а й про регіон, який сполучив безліч шляхів на перетині Західної та Східної Європи. Це місцевість, що стала Батьківщиною або другою домівкою видатних митців, зокрема й патрона фестивалю LvivMozArt, молодшого сина великого Моцарта – Франца Ксавера Моцарта. А також композиторів К.Ліпінського, В.Барвінського, М. Колесси, А.Кос-Анатольського та багатьох інших; видатних письменників Л.фон Захер-Мазоха, Й. Рота, Р. Ауслендер, Б.Шульца, І.Франка. Галичина – колиска української культури та місце її відродження.
10 серпня, 19.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
LvivMozArt: Фейдман та Гершвін Квартет
Вперше в Україні ми матимемо нагоду почути “світового короля клезмеру” – Гіору Фейдмана, віртуоза, що поєднав у своєму авторському стилі джаз, класику та клезмер.
Окрім своєї зіркової кар’єри, Гіора Фейдман є справжнім світовим посланцем миру та активно пропагує гуманістичні цінності. У 2001 році він був нагороджений Великим Хрестом Німеччини за особливі заслуги у справі примирення євреїв та німців. У 2005 році Фейдман виступав на запрошення Папи Бенедикта на Світовому дні молоді перед майже мільйоном слухачів. У Львові метр виступить зі своїм квартетом “Gershwin Quartet” з найкращих музикантів Європи.
“Я не граю на кларнеті – я співаю через свій інструмент. Я вважаю музику духовною їжею. І без цієї їжі ми просто б не змогли вижити.” – Giora Feidman.
Клезмер – традиційна музика євреїв Східної Європи, в якій втілена глибока життєва філософія та драматична доля єврейського народу. Музика радості, сміху та танцю, і водночас глибокої туги та меланхолії. Клезмер – це місток від серця до серця, що об’єднує народи, традиції та культури.
11 серпня, 21.30
Трамвайне депо, Вітовського, 57
Ще одна з роду Болейн. Кіно в парку
Життя звичайної сільської родини Болейн змінюється кардинальним чином, після того як глава сімейства віддає одну зі своїх дочок Анну королю в коханки, тому королева не може народити йому спадкоємця.
Однак виявляється, що Генріху VIII більше до душі заміжня сестра Анни Марія. Він призначає її на посаду фрейліни при королеві, після чого Марія переїжджає жити разом з сім’єю до двору, і теж стає коханкою короля. Незабаром після цього, вона народжує Генріху сина, і з цього моменту між рідними сестрами починається справжнісіньке протистояння за право піднятися на трон.
10 серпня, 21.30
Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, Болгарська, 4
Популярна органна класика
Популярну музику ми чуємо кожен день на радіо, з телевізора чи наших плеєрів. А чи знаємо ми популярну органну музику? Ми впевнені, що ви впізнаєте знайомі мотиви. А якщо ні, то ці звуки надовго поселяться у вашій голові і будуть крутитися там весь день. Познайомтеся з цим “королем інструментів” і відкрийте для себе його неповторні особливості. Він обов’язково заворожить вас своєю магічною силою, грандіозним звучанням та справить потужне враження. На концерті Надія Величко виконає найбільш відомі твори для органа, які вже стали всесвітньо відомими, “лежать на слуху” та якнайкраще представляють нашого “музичного монстра”.
Надія Величко – орган
- Л. В’єрн – Дзвони Вестмінстера
- Й.С. Бах – Токата і фуга ре мінор
- Й.С. Бах / А. Вівальді – Концерт ре мінор – 3,4 частини
- Й.С. Бах – Адажіо ля мінор
- Л.К. Дакен – “Зозуля”, “Ноель”
- Й.С. Керль – Баталья
- С. Франк – Героїчна п’єса
- А. П’яцола – “Лібертанго”
- Г.А. Штамм – Рондо alla celtica
11 серпня, 14.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
Міжнародний концерт українського танцю в Шеченківському Гаї
В рамках Міжнародного фестивалю української культури і танцю для Вас виступлять ансамблі українського народного танцю з усіх куточків світу. Українська культура та мистецтво є тими універсальними засобами добровільного єднання різних поколінь наших земляків в усіх куточках земної кулі. Вхід вільний ( оплата береться лише за вхід у Шевченківський гай).
11 серпня, 15.00
Шевченківський Гай, Чернеча гора
Це Бах, крихітко!
Йоганн Себастьян Бах за життя написав 1127 творів творів (а може, й більше). Він творив у всіх жанрах свого часу, крім опери. Майстер поліфонії та геній фуги особливо любив орган. Органні твори Баха сьогодні – це чудо математичної точності, людської пристрасності та сакральної чистоти.
У дивовижний світ музики Баха проведе гостей Органного Ольга Чундак з Ужгорода.
Й.С. Бах:
- Фуга соль мінор, BWV578
- Прелюдія та фуга мі мінор “Wedge”, BWV 548
- Арія з сюїти №3
- Прелюдія та фуга Ре мажор, BWV 532
- Хорал “Прийди, солодка смерте” (“Komm,süsser tod, komm, sel’ge ruh’”)
- Pedal exercitium, BWV598
- Симфонія з Кантати №29, аранжування П. Стеценка
- Фантазія Соль мажор, BWV572
- Адажіо з Концерту ре мінор А. Вівальді в аранжуванні В. Фокса
- Токата та фуга ре мінор, BWV565
11 серпня, 19.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
Нью-Йорк – Львів. Концерт-закриття
Закриття фестивалю об’єднає на сцені Львівської філармонії кращих львівських музикантів та відому американську органістку, номінантку на премію «Ґреммі», Ґейл Арчер. Захоплива подорож впродовж століть розпочнеться органним концертом Ґ.Ф. Генделя та мотетом «In furore» А. Вівальді. Композиція Антоніо Вівальді є одним із трьох зразків цього жанру його творчості, які збереглися до сьогодні. Вона, безумовно, дозволить пізнати митця не лише як творця знаменитих «Пір року», а й також як творця зразків духовної музики, що пов’язано із його професійною діяльністю. Продовжать вечір дві композиції Ференца Ліста, «Румунські народні танці» Бели Бартока, а останнім акордом фестивалю слугуватиме Концерт для органа, литавр і струнних Ф. Пуленка, який і до сьогодні, без сумніву, є однією із найбільш виконуваних творів для цього інструменту!
Виконавці:
- Ґейл АРЧЕР – орган (Нью-Йорк, США)
- Олена МАЦЕЛЮХ – орган
- Меланія МАКАРЕВИЧ – фортепіано
- Ігор МАЦЕЛЮХ – флейта Пана
- Маріанна ЛАБА – сопрано
- Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
- Тарас ВЕРГУН -диригент
Програма:
- George Händel (1685 – 1757) Organ concerto №13, F-dur, HWV 295
- George Händel (1685 – 1757) Organ concerto №13, F-dur, HWV 295
- Antonio Vivaldi (1678 – 1741) “In furore” («У гніві») for Soprano, Organ and Strings
- Bela Bartok (1881 – 1945) Rumanian folk dances for Pan Pipes and Strings
- Franz Liszt (1811 – 1885) Hungarian rhapsody No. 2
- Franz Liszt “Malediction” for Piano and Strings
- Francis Poulenc (1899 – 1963) Concerto g-moll for Organ, Timpani and Strings
11 серпня, 19.00
Львівська національна філармонія, Чайковського, 7