Упродовж 15-31 серпня у Львові пройде VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові». В межах фестивалю відбудеться понад десять подій. На більшість концертів вхід вільний.
Шостий міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» розпочнеться за участі кращих львівських музикантів. Знаменно, що провідну роль у події відіграє Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» на чолі із незмінним керівником – Сергієм Бурком. Саме з ініціативи колективу й сформувався цей фестиваль, який впродовж п’яти років об’єднував у своїх межах сотні музикантів та слухачів. Його нова, шоста сторінка «розгорнеться» у Гарнізонному храмі св. Апостолів Петра і Павла, одній із найбільш культових споруд історичної частини Львова.
Виконавці
15 серпня о 20:00
Гарнізонний храм св. Петра і Павла, вул. Театральна, 11
Американська органістка Ґейл Арчер активно поєднує виконавську концертну практику із просвітницькою та педагогічною діяльністю. Події за її участі охоплюють десятки країн світу. Не менш вагоме місце з-поміж них посідає Україна, адже виконавиця вже неодноразово виступала у Львові, Чернівцях, Луцьку та Рівному. Цьогоріч Ґейл Арчер для свого концертного турне підготувала нову програму з органних творів українських композиторів та записала їх на компакт-диск. Вона отримала назву «Україна і США – партнери за органом» та є ще одним кроком до зближення між обома народами!
Програма:
16 серпня о 20:00
Гарнізонний храм св. Петра і Павла, вул. Театральна, 11
Цикл із шести сонат для скрипки та клавесина Й. С. Баха відрізняється неабиякою складністю у зв’язку із технічними труднощами та масштабністю. Саме тому він доволі рідко виконується в повному обсязі. Тим не менш, серед музикантів вже тривалий час існує традиція, згідно з якою виконання навіть однієї із шести композицій має відбуватися саме із клавесином, щоби зберегти і максимально втілити задум генія бароко!
Впродовж двох вечорів гості фестивалю матимуть можливість познайомитися із цим блискучим циклом Сонат у виконанні відомих українських музикантів: Євгена Кострицького (скрипка) та Олени Жукової (клавесин).
17-18 серпня о 18:00
Львівська національна філармонія. Чайковського, 7
Храм Івана Хрестителя є однією із найдавніших святинь Львова. Найдавніша віднайдена згадка про нього відноситься ще до 1371 року. Одна із найпопулярніших легенд про цю споруду свідчить, що його збудовано близько 1260 року з ініціативи галицько-волинського князя Лева І Даниловича для своєї дружини Констанції – дочки угорського короля Бели IV. Ще одна легенда свідчить про те, що саме тут й похована п’ята дочка угорського короля. Чи справді церкву збудували за таких обставин, і наскільки ці легенди є правдивими, ми вже знати не можемо, однак те, що їх шлюб об’єднав дві відомі королівські родини, не викликає жодних сумнівів.
Виконавці:
Програма:
24 серпня, 17.00
Храм святого Івана Хрестителя, Ужгородська, 8а
Класична музика – це той місток, який поєднує давній Львів із сучасним, адже впродовж століть місто було культурним центром краю! Однак час летить невпинно, щоразу приносячи із собою щось нове, незвідане. Те ж саме й стосується музики: наскільки багатшою й різноманітнішою вона стає щоденно. Навіть відомі і знані нам з дитинства чи то народні пісні, чи, можливо, відомі уривки із творів Й.С.Баха, В.А.Моцарта або й також знаменитих «Бітлз», іноді звучать зовсім неочікувано та цікаво!
24 серпня, 20.00
Подвір’я Палацу Потоцьких
Львів здавна був одним із європейських центрів органної музики. У ХІХ столітті найвідомішою та найкращою в Галичині була фабрика Яна Слівінського. Навчаючись впродовж десяти років у Франції, він здобув належну практику у знання у цій сфері. Органи майстра славились повнотою звучання. Відомо, що його фабрика виготовила інструменти для храмів у Старому Яричеві, Бібрці, Вижниці, що на Буковині, Перемишлі, Кракові, а також ще для багатьох сіл та містечок. У Львові він сконструював органи для Львівської консерваторії, кількох храмів, а також його найбільшим проектом мав стати 32-голосний орган для Львівської філармонії, однак він так і не встиг повністю завершити своє творіння.
До сьогодні зберігся інструмент Яна Слівінського у Латинському кафедральному соборі. У цій локації й відбудеться концерт органної музики, який дасть змогу хоч трішки познайомитися із спадщиною видатного майстра!
Програма:
25 серпня о 20:00
Римо-католицький катедральний собор, Катедральна, 1
Dudalis – єдиний в Україні колектив із таким інструментальним складом. Останній є відголосом давньої європейської традиції гри на блокфлейтах, які в епоху бароко активно застосовувались сольно, в ансамблях й оркестрах. Водночас, сопілка є одним із найдавніших українських інструментів та відома ще з княжих часів. У Музеї Пінзеля на гостей очікує цікава можливість кардинально змінити своє уявлення про цей народний інструмент, познайомившись у транскрипціями композицій європейських та українських митців для ансамблю сопілок.
Програма:
30 серпня, 17.00
Музей Іоана Георга Пінзеля, площа Митна, 2
Концерт-закриття відбудеться за участі відомих львівських музикантів, які впродовж багатьох років активно беруть участь у мистецькому житті міста: Академічного інструментального ансамблю «Високий замок» (худ. Керівник Андрій Яцків) та чарівних вокалісток: В. Голубничої, Л. Коструби, О. Фенюк, І. Жовтолист, О. Савіцької. Локація проведення події стане своєрідним містком для цьогорічного фестивалю «Музика в старому Львові», адже у Гарнізонному храмі св. Апостолів Петра і Павла під орудою Сергія Бурка його відкрили «Віртуози Львова», тут же й він завершиться. Концертна програма під назвою «Soli Deo Gloria», що в перекладі з латини звучить як «Тільки Богу слава», об’єднає кращі композиції Й. С. Баха, Г. Ф. Генделя, Дж. Каччіні, Ф. Шуберта, В. Гомеса. Значну частину заходу складуть твори українських митців – М. Березовського, Д. Бортнянського, Д. Туптала, М. Вербицького та І. Соневицького.
Виконавці:
30 серпня о 20:00
Гарнізонний храм св. Петра і Павла, вул. Театральна, 11
Відень… Це місто приваблює не лише своєю знаменитою архітектурою, а й також своєю неабиякою музичною історією! Тривалий час він був одним із найбільших музичних «мегаполісів» у Європі. Саме сюди так прагнули потрапити митці задля того, щоби здобути омріяну популярність. Серед них були й також два генії – Людвіг ван Бетховен і Франц Шуберт.
Цікаво, що перебуваючи на той час у доволі тісному мистецькому середовищі міста, де здебільшого всі одне одного знали, ці два композитори ніколи тісно не спілкувались, хоча й Л. ван Бетховен завжди був для Ф. Шуберта зразком, на який він рівнявся. Таку неочікувану обставину може пояснити неабияка скромність і сором’язливість останнього, а також те, що на початку ХІХ століття у Л. ван Бетховена почала прогресувати глухота, у зв’язку із чим він став ще більш замкненим.
Однак як би там не було, імена цих обох музикантів, без сумніву, вписані золотими літерами в історії музичного мистецтва, а їх композиції доволі часто складають репертуари концертних програм світу. Поєднаються вони також і на фестивалі «Музика в старому Львові», що відбудеться Дзеркальній залі Палацу Потоцьких! У виконанні квартету оркестру «Да Капо Україна» прозвучать кращі зразки камерної творчості митців: струнний квартет №6, ор.18 Л. ван Бетховена та струнний квартет №14 «Смерть і дівчина» Ф. Шуберта.
31 серпня о 18:00
Дзеркальна зала Палацу Потоцьких Коперника, 15
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!