Концерт «Класика флейтового репертуару»

//

koncert-nich-gustava-malera

14 червня 2018 року у будинку органної та камерної музики відбудеться концерт «Класика флейтового репертуару».

«Чарівна флейта» Романа Ієвського з віртуозним фортепіано Ірини Кірчанової. М’яке та мелодійне звучання флейти заворожує та занурює у справжню казку. Недарма у фольклорі багатьох народів світу флейта – магічний інструмент.

Слухачів Органного залу своєю грою на флейті зачарує Роман Ієвський. У музичному чаклунстві йому допомагатиме піаністка Ірина Кірчанова. Вони виконають найскладніші та найкрасивіші твори флейтового репертуару.Концерт розпочнеться з Баха. Партиту ля мінор для флейти соло нерідко виконують на престижних міжнародних конкурсах. Прозора та зрозуміла музика вимагає від виконавця неабиякої майстерності і знань.

Кажуть, що концерти Моцарта – це своєрідний «рентген» для виконавця. Романа Ієвського «просканує» Концерт для флейти з оркестром соль мажор – урочиста, піднесена музика, написана в найкращих традиціях віденського класицизму. Далі пролунає витончена та емоційна Сонатіна Анрі Дютійє. Ця композиція глибоко занурює у свій надзвичайний казковий світ, з якого не хочеться виходити до останньої ноти. Наступна подорож – на музичну планету Жака Ібера та його Концерту для флейти з оркестром. Скерцозна перша частина, солодка та п’янка друга та віртуозний фінал нікого не залишать байдужим. «Чи чарівна флейта? Так, чарівна!», – цей вислів Володимир Рунчак зробив назвою свого твору-присвяті В.-А. Моцарту. Розмаїття технічних прийомів, колосальне змістовне насичення та глибина – ось такийяскравий зразок української сучасної музики пролунає в Органному.

Далі звучатиме один із найскладніших творів для флейти – «Пісня Ліноса» Андре Жоліве. В основі твору – старовинний грецький міф про Ліна, сина Аполона, брата Орфея. Неперевершений знавець музики, він був убитий батьком за спробу зрівнятися з ним у співі. Завершить концерт спокійна, витончена арія Aus liebe зі «Страстей за Матвієм» Баха.

Виконують:

Роман Ієвський – флейта.

Ірина Кірчанова – фортепіано.

Програма концерту:

Й.С. Бах – Партита ля мінор для флейти соло.

В.-А. Моцарт – Концерт для флейти з оркестром Соль мажор.

А. Дютійє – Сонатіна для флейти та фортепіано.

Ж. Ібер – Концерт для флейти з оркестром.

В. Рунчак – «Чи чарівна флейта? Так, чарівна!» (Музичний дарунок В.А. Моцарту).

А. Жоліве – «Пісня Ліноса» для флейти і фортепіано.

Й.С. Бах – Страсті за Матвієм, арія Aus liebe.

Тривалість: півтори години з антрактом.

Вартість квитка 50-120 грн.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор