Зоя Лісовська: Джерела пристрасті. Малярство, графіка

Дата: 17 вересня 2018 року
Час: 16:00-17:00
Локація: Дзеркальна зала Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької
Адреса: Проспект Свободи, 28
zoya-lisovska-dzherela-pristrasti_-malyarstvo-grafika.jpg (111.04 Kb)

Маємо честь запросити Вас на презентацію книги «Зоя Лісовська: Джерела пристрасті. Малярство, графіка» (Львів: Видавництво «Апріорі», 2018), за участі видатної української мисткині Зої Лісовської (Швайцарія), письменника, перекладача, вченого Андрія Содомори, мисткині Лади-Аріяни Нижанківської (Швайцарія), директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Ірини Ключковської, автора монографічної статті Романа Яціва, а також відомих особистостей сучасного культурно-мистецького життя в Україні.

Зоя Лісовська (Зоя Лісовська-Нижанківська) – визначна мисткиня, громадсько-культурна діячка української діаспори, універсальна творча індивідуальність, представниця славетних аристократичних родин.

Народилася 14 квітня 1927 року у Львові в сім’ї відомого мистця і педагога Роберта Лісовського та композиторки, піаністки, музикознавця Стефанії Туркевич. Творча індивідуальність Зої Лісовської формувалася спершу у Львові, у 1930-х роках – у Празі, а в роки і після Другої світової війни – у Лондоні, Римі і Женеві, де вона сьогодні проживає і творить. Фахову освіту здобувала у мистецьких академіях Лондона та Риму, скріпивши навики в різних видах і жанрах образотворчого мистецтва.

Індивідуальну творчість розпочала від настанов батька, а вже з початку 1950-х років виробляючи своє індивідуальне розуміння пластичної форми в малярстві і графіці, розбудовувала свій мистецький світ, позначений особливим поетичним світосприйняттям та національно зорієнтованою тематикою. На сьогодні її творчість становить цілісну жанрово-видову і смислову структуру, в основі якої – неповторна авторська екзистенція, експресія та пристрасність.

В житті Зої Лісовської тісно переплітаються і взаємодіють різні мистецькі таланти – живописця, іконописця, графіка, музичні і театральні здібності.

Від 1952 року бере участь у виставках – індивідуальні покази її творів були у Мюнхені, Женеві, Ріо-де-Жанейро, Торонто, Нью-Йор¬ку, Чикаґо, Лондоні, Львові.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!


Схожа інформація
Осінні фестивалі у Львові
Через війну значна частина фестивалів у Львові не відбудеться або ж змінює форм...
Куди піти у Львові на вихідних 16-17 вересня?
Середина вересня у місті все ще тепла, тому міщан досі вабить ідея провести вік...
18 жовтня у Львові виступить письменник Юрій Іздрик
18 жовтня відбудеться літературний вечір відомого українського письменника Юрія...
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Куди поїхати зі Львова у вихідні: Оброшинський дендропарк
Оброшинський дендропарк – це дендрологічний парк загальнодержавного значення, р...
Куди поїхати зі Львова у вихідні: Парк розваг із динозаврами «Уруру»
Парк розваг «Уруру» відкрили на початку червня на території «Бухти вікінгів», л...
Осінні фестивалі у Львові
Через війну значна частина фестивалів у Львові не відбудеться або ж змінює форм...