Компенсація комунальних послуг для помешкань, де безкоштовно розмістили біженців

//

Nelegal

kom_poslugy

Власники житла, які безкоштовно поселили біженців, мають можливість частково компенсувати витрати за комунальні послуги.

Реєстрація житла онлайн

Власник житлового приміщення вносить відомості про житло, яке доступне для розміщення біженців на державному веб-ресурсі «Прихисток». Допомогти власнику внести ці дані можуть фахівці ЦНАПу, за умови наявності у громадян електронної пошти.

Подання заяви

Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати відповідну заяву. Це можна зробити онлайн через форму Електронне звернення – ел. адреса agu@lvivcity.gov.ua (заява повинна бути підписана електронним цифровим підписом) або через будь-який ЦНАП згідно попереднього запису, який необхідно здійснити за посиланням («подати документи» – «послуги львівської міської ради, інші»). Термін надання послуги – 5 робочих днів.

Перелік необхідних документів:

  • Заява;
  • Паспорт громадянина України власника жилого приміщення;
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків власника жилого приміщення;
  • Документи які підтверджують право власності на жиле приміщення;
  • Копії паспортів громадян України внутрішньо переміщених осіб;
  • Копії свідоцтва про народження внутрішньо переміщених осіб;
  • Копії реєстраційних номерів облікових карток платників податків внутрішньо переміщених осіб.
  • Копії довідок з Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Повторне подання заяви

Щомісячно, власник житла не пізніше 5-ти днів з дня закінчення звітного місяця, подає заяву, у якій зазначає кількість днів та кількість осіб, які проживали.

Перевірка інформації

Відповідні виконавчі органи Львівської міської ради проводять перевірку наведених у заяві власника житла даних. Підставою для відмови у виплаті компенсації є невідповідність осіб, поданих у заяві, кількості розміщених осіб, даним, зазначеним у заяві.

Повернення коштів

Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Слід врахувати!

1. Громадяни, які проживають у жилому приміщенні, повинні отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Підтвердженням статусу є довідка видана управлінням соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, яку видають у районних адміністраціях.

2. Мешканці, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб, зможуть отримати близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу для компенсації комунальних витрат. Важливо, сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи, з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

3. Також власнику житла необхідно у день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості, подати заяву про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

Ці заяви також можна подати онлайн через форму Електронне звернення електронна адреса agu@lvivcity.gov.ua (заява повинна бути підписана електронним цифровим підписом) або ж через будь-який підрозділ ЦНАП згідно попереднього запису, який необхідно здійснити за посиланням («подати документи» – «послуги Львівської міської ради, інші»).

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.