Піца на плівці: їжа як частина кіномистецтва

//

fersht

pica_domino1

Ми любимо піцу, часто замовляємо її додому, призначаємо приятелям зустрічі в піцерії і іноді потайки від сусідів очікуємо кур’єра з ласощами о третій годині ночі. Піца універсальна, ідеальна для будь-якого сезону, ситуації і настрою. Гаряча піца у Львові за 30 хвилин від Domino’s Pizza прожене нудьгу і змусить з новими силами взятися за складний проект. Може, справа в стереотипах та впливі кінематографа?

Кіно-ностальгія

В навмисно «зістареному» варіанті знятий фільм Тревіса Грінвуда і Бретта Робертса «Піца на плівці». Кліпова подача схожа на яскраву «гавайську» піцу: змішані стилі, часи та жанри кіномистецтва об’єднані однією лінією: в кожному кадрі присутня піца. Для проекту автори зуміли роздобути рідкісні кінокадри з 30 різних голлівудських та європейських фільмів. Це лише невелика частина славного шляху піци в кіномистецтві.

Найвідоміші фільми за участю піци:

«Піца в кредит» – новела зі кіноальманаху «Золото Неаполя» 1954 року. Героїня Софі Лорен втрачає у коханця кільце, а чоловікові-піцайоло пояснює: фамільна реліквія впала в тісто. Пошуки піци з кільцем стали канвою для низки трагікомічних ситуацій.

«Містична піца». Дебют Джулії Робертс і Метта Деймона в інтер’єрі провінційної піцерії.

«Їж. Молися. Люби». Геніальна Джулія Робертс з такою насолодою наминала піцу з подвійною моцарелою в крихітній неаполітанській піцерії «Де Мікеле», що після виходу фільму кафе стало must see туристичних путівників по місту.

«Лихоманка суботнього вечора». Стрункий і підтягнутий Джон Траволта обожнює піцу-пепероні, яка тільки підкреслює його енергійність і пластику.

«Назад у майбутнє». Глобальна продовольча криза обіграна Земекісом з властивим йому гумором: Береш крихітну піцу, закладаєш її в гідратор і ласуєш смакотою стандартного розміру.

«30 хвилин». Найзнаменитіша рекламна акція Domino’s «доставимо за 30 хвилин, або забирайте даром» подана у фільмі у самих несподіваних ракурсах життя кур’єрів і клієнтів.

«Друзі». Пам’ятайте, якій піці надавав перевагу Росс? Вірно, вегетаріанській.

pica_domino2

Анімація

Мультиплікація також не забула про улюбленицю дітлахів та тінейджерів. Герої «Черепашок-ніндзя» Леонардо, Рафаель, Донателло і Мікеланджело завжди підкріплювалися особливою «ninja-піцою». А голодний Гомер Сімпсон з задоволенням відкриває двері перед кур’єром з впізнаваним логотипом Domino’s Pizza. Буде смачно!

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.