26 червня – Міжнародний день на підтримку жертв катувань, Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх обігом

cf.jpg (53.33 Kb)

Головна Асамблея ООН за ініціативи Економічної та Соціальної Ради резолюцією №52/149 від 12 грудня 1997 року проголосила 26 червня Міжнародним днем на підтримку жертв катування.

ООН засудила катування як одну з найбільш нелюдських дій, які одні люди застосовують щодо інших з метою придушення людської особистості та властивого людині почуття власної гідності.

Катування є злочином відповідно до принципів міжнародного права. Тортури заборонені й не можуть бути виправдані за жодних обставин. Ця заборона, відповідно до норм МП, є обов'язковою до виконання для всіх членів міжнародної спільноти, незалежно від того, чи ратифікувала певна держава міжнародні договори, які прямо забороняють застосування тортур.

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх обігом

1chek.jpg (.35 Kb)

Історія боротьби зі зловживанням та обігом наркотиків актуальна уже понад сто років. Проблема залежності від наркотичних речовин особливо гостро стоїть у сучасному суспільстві, вона стосується і підлітків, і дорослих людей, і навіть дітей.

За рекомендації Міжнародної конференції з боротьби зі зловживанням наркотичних засобів та їх незаконним обігом Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію №42/112 від 7 грудня 1987 року. Нею 26 червня було проголошено Міжнародним днем зі зловживанням наркотиками та їх обігом. Цей день має на меті інформувати про пагубний і смертельний вплив наркотичних засобів та покарання за вживання та розповсюдження їх.

Щорічно на підтримку Дня виступають приватні особи, спільноти й організації, метою яких є поширення інформації про проблему зловживання наркотичними засобами.

Тема Дня 2020 року – «Більше знань для більшої допомоги». Вона покликана продемонструвати необхідність посилення заходів задля розуміння проблеми поширення наркотиків. Це, своєю чергою, допоможе зміцнити міжнародну співпрацю в боротьбі з впливом заборонених засобів на сектори охорони здоров'я, державного управління та безпеки.

Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожа інформація
Центр Довженка у Львові запрошує на літературне читання з Остапом Сливинським
У п’ятницю, 10 липня, в Центрі Довженка (просп. Червоної Калини, 81) у Львові в...
7 липня – Різдво Івана Хрестителя, свято Купала
Свято Купала (Івана Купала, Купайла) – це східнослов'янське свято, яке відзнача...
6 липня – Всесвітній день поцілунків
Всесвітній день поцілунків вигадали у Британії ще в ХІХ столітті
Куди поїхати зі Львова у вихідні: Парк розваг із динозаврами «Уруру»
Парк розваг «Уруру» відкрили на початку червня на території «Бухти вікінгів», л...
Фестиваль "Казка у гаю" відбудеться у вересні
Всеукраїнський театральний фестиваль у Львові зазвичай проходить в останні дні ...
Куди піти з дітьми у Львові? 7 найкращих місць для активного відпочинку
Відпочинок з дітьми - це чудова нагода провести час батьків з дітьми з користю ...
Топ новин