У Львівській Опері відбудеться унікальна прем’єра

//

tanyadzyama

opera-1667284_960_720

У Львівській Опері відбудеться унікальна прем’єра. Тут презентують одразу два твори українського композитора-класика Дмитра Бортнянського. Глядачам покажуть опери «Сокіл» та «Алкід».

Дійство відбудеться 11 та 12 вересня у Львівській національній опері. Цікаво, що побачити постновку зможуть не лише глядачі у театрі, а й поціновувачі мистецтва у будь-якому куточку світу. Адже організатори запланували онлайн-трансляцію, яка відбудеться 11 вересня.

“Цікаво, що цих опер немає в репертуарі оперних театрів України, а їх виконання досі було епізодичним – на окремих фестивалях, концертних майданчиках. Тож прем’єра, присвячена 270-річчю Дмитра Бортнянського, вперше представить класичну спадщину української музики, що залишалася невідомою для широкого кола слухачів”, – розповіли організатори.

А також кажуть, що вперше постановку двох опер українського композитора-класика здійснює міжнародна команда на чолі з німецьким режисером Андреасом Вайріхом, сценографкою і дизайнеркою костюмів Анною Шеттль та відомою українською диригенткою Оксаною Линів.

Серед виконавців – вокалісти Львівської національної опери, а також спеціально запрошені солісти, власники унікальних високих чоловічих голосів, контртенори Станіслав Цема та Костянтин Деррі.

Опери «Сокіл» та «Алкід» піднімають важливі питання ізоляції, психологічного тиску, становлення індивідуальності. На глядачів чекатиме надзвичайно сучасна сценографія, дія відбуватиметься не лише на сцені, але й у глядачевому залі.

Розклад

Субота, 11 вересня.

16:00 год – Відкриваючи творчість Дмитра Бортнянського. Український та західноєвропейський погляд. Лекції про життя та творчість українського композитора від українських і західноєвропейських музикознавців (Дзеркальна зала).

Вхід вільний (вхідні запрошення – у касі театру)

18:00 – прем’єра опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» (Глядачева зала).

Неділя, 12 вересня.

11:00 – зустріч-дискусія з постановниками опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» Оксаною Линів, Андреасом Вайріхом, Анною Шеттль, Юрієм Бервецьким, солістами опер (Дзеркальна зала)

Вхід вільний (вхідні запрошення – у касі театру)

15:00 – Бароко&Бортнянський. Концерт-презентація клавесину асоціації “Haliciana Schola Cantorum” (Дзеркальна зала). Ольга Шадріна-Личак (клавесин).

18:00 – прем’єра опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» (Глядачева зала).

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор