Репертуар Львівської національної опери у листопаді 2020

//

fersht

foto-ruslan_litvin

Львівська національна опера анонсувала репертуар на листопад: вперше в історії театру артисти презентують прем’єру опери «Турандот» італійського композитора Джакомо Пуччіні, а також три балетні вистави та опери у концертному виконанні. Виступи відбуватимуться лише для 362 глядачів у залі, згідно з чинними карантинними заходами.

obkladinka_do_operi_turandot

На теперішній час артисти театру готують вже другу прем’єру в умовах карантину – довгоочікувану постановку опери «Турандот» Дж. Пуччіні (прем’єра – 21, 22, 27, 28 листопада). Сама опера – казкова, екзотична, адже дія розгортається у легендарному Пекіні. Краса імператорської доньки, принцеси Турандот чарує багатьох царевичів з різних куточків світу. Однак щоб одружитися із красунею, потрібно відгадати три її складні загадки, інакше – смерть. Опера «Турандот» Дж. Пуччіні – це казка «для дорослих», адже перед глядачами розгортається надзвичайно емоційна драма почуттів – де присутня спопеляюча пристрасть, жертовність і, навіть, жорстокість. Над оперою працює міжнародна команда постановників: всесвітньовідомий польський режисер Міхал Знанецький, якому асистує головна режисерка театру Галина Воловецька, диригент Іван Чередніченко, хормейстер Вадим Яценко, італійський сценограф Луїджі Скогліо, художниця костюмів з Польщі Малгожата Слоньовська, балетмейстер Діана Теохарідіс з Аргентини у співпраці з Ігорем Храмовим. Співпраця постановчої групи – є унікальним випадком в історії українського театру, адже репетиції з режисером та іншими постановниками тривають у форматі онлайн.

У листопаді глядачів запрошують також відвідати балет «Створення світу» А. Петрова (1, 6, 15 листопада) з унікальними декораціями відомого українського сценографа Є. Лисика. Прем’єра цього балету у Львівській національній опері відбулася наприкінці вересня до 90-річчя митця. Для шанувальників балету презентують також «Кармен-сюїту» Ж. Бізе – Р. Щедріна (8, 13 листопада) та другу дію з «Лебединого озера» П. Чайковського (29 листопада). Окрім цього – дві абсолютно протилежні за настроєм опери – комічну «Служницю-пані» Дж. Б. Перголезі (14 листопада) та драму «Трубадур» Джузеппе Верді (7 листопада). Оперні вистави відбуваються у концертному виконанні, яке передбачає розташування усіх виконавців, зокрема і музикантів оркестру на сцені.

2020-11

Детальніше про репертуар Львівської національної опери у листопаді

Балет «Створення світу» А. Петрова

1, 6, 15 листопада о 18:00

Балет «Створення світу» Андрія Петрова у декораціях художника Євгена Лисика на сцені Львівської національної опери постає як велична картина зародження та випробовування спокусами людства. Творчість Євгена Лисика, який творив у Львівській опері впродовж 1960-1990 рр., належить до Золотого фонду театру.

Виконується у супроводі фонограми.

Опера «Трубадур» Дж. Верді у концертному виконанні

7 листопада о 18:00

«Трубадур» – одна з найяскравіших опер Верді, романтична драма, повна фатальних таємниць і любовних пристрастей, прозвучить у виконанні артистів Львівської національної опери.

Балет «Кармен-Сюїта» Ж. Бізе – Р. Щедріна

8, 13 листопада о 18:00

Історія прекрасного та трагічного кохання, що відтворена в танці на сцені Львівської національної опери. Виконується у супроводі фонограми.

Опера «Служниця-пані» Дж. Б. Перголезі

14 листопада о 18:00

Найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Першочергово була написана як комедійна вставка між діями «серйозної» опери для розваги глядачів. У центрі комедії – образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна. Ця невелика одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує слухачам чудовий настрій.

ПРЕМ’ЄРА опери «Турандот» Дж. Пуччіні

20 (здача вистави), 21, 22, 27, 28 листопада о 18:00

До 120-річчя театру, Львівська національна опера вперше за свою історію презентує оперу «Турандот» Джакомо Пуччіні. Емоційна та прониклива музика опери славетного італійського композитора передає драму почуттів головних героїв – холодної і неприступної у своїй неземній красі китайської принцеси Турандот, закоханого принца Калафа та ніжної і покірної служниці Лю.

Колоритна сценографія перенесе слухачів у часи стародавнього Китаю, коли будувалася Велика Китайська стіна і творилася легендарна теракотова армія, що покликані захищати імперію як і в реальному світі, так і в позаземному.

Між легендою, потойбіччям і реальністю втілена постановка опери «Турандот» польським режисером Міхалом Знанецьким, диригентом Іваном Чередніченком та італійським сценографом Луїджі Скогліо.

Балет «Лебедине озеро» П. Чайковського (друга дія)

29 листопада о 18:00

«Лебедине озеро» – одне з найбільш неперевершених і знаменитих творінь балетного мистецтва. Його хореографія протягом довгого часу вважається загальновизнаною перлиною світового балету. Друга дія балету «Лебедине озеро» – «Білий акт» у хореографії Льва Іванова.

Виконується у супроводі фонограми.

*Зверніть увагу, що усі ми живемо в нових реаліях і питання безпеки кожного відвідувача та працівника є пріоритетним для Дирекції театру. Тож просимо дотримуватися правил відвідування та протиепідемічних заходів, з якими Ви можете ознайомитися на сайті Львівської національної опери у розділі «Візит до театру».

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор