У ці вихідні у Львові буде надзвичайно весела, цікава та пізнавальна “Ніч у Львові”. Але не тільки.
Художня виставка “Літо з Еросом”
Відкриття виставки «Літо з Еросом», на якій будуть представлені твори Миколи Опанащука, Ольги Опанащук, Зоряни Опанащук, Романа Пизи, Остапа Лозинського, Івана Дудича, Наталії Каспрук-Савки.
13 липня, 17.00
Кавярня Belle Vue, проспект Свободи, 27
Концерт ансамблю бандуристок “Чарівні струни”
У рамках фестивалю «Ніч у Львові» виступатиме ансамбль бандуристок «Чарівні струни» від Львівської залізниці. Керівник – лауреат премії ім. С. Людкевича І. Содомора.
У репертуарі ансамблю: народні та класичні твори, джазові й сучасні пісенні композиції, зокрема, під час концерту звучатимуть: «Музика полів», «Старенький трамвай», «Квітка-душа», «Тримай», віночок українських народних пісень та багато інших творів.
Бандура – це круто, стильно, сучасно.
13 липня, 18.00
Дім Франка, вулиця Івана Франка, 150-152
Партія Органа. Концерт вишуканої класики на органі
У рамках фестивалю «Ніч у Львові»
Партія Органа – це музична сила №1 у твоєму списку, яку приємно та корисно слухати. Партія Органа – коли звук не розходиться з ділом.
Три мануали звучать в гармонії, як три гілки влади в ідеальній державі Платона.
Порядок денний: прозвучать органні твори Баха, Брукнера, Брамса та інших. За органом Роман Стефанко.
13 липня, 19.00
Львівський органний зал, вулиця Бандери, 8
Показ вистави Сашка Брами «Orpheus UA»
Orpheus UA – це драматична історія про травму та фантомний біль, що межує між персональним (індивідуальним) та національним (колективним) і ця історія розказана універсальною мовою людства – музикою.
Пошуки звучання балансують від експериментальної електроніки до етнічних мотивів, від танцювальних бітів до сучасної опери. Живе виконання музичних композицій доповнюється перформативними акціями та відео артом, що пульсує задокументованими, живими образами та голосами українського сьогодення.
13 липня, 19.00
Палац культури імені Гната Хоткевича, вулиця Кушевича, 1
15 Ніч у Львові – Ніч в Урбан бібліотеці
Вистава “Бардо”
Вистава про те як жінка прокидається у незнайомому просторі, після гучної вечірки і намагається пригадати де вона і як сюди потрапила. Будує гіпотези, а потім виявляється що вона насправді у «потойбіччі», поміж життям і смертю
13 липня, 20.00
Urban бібліотека, Вулиця Устіяновича, 4
Вистава «Pentecost»
Закинута балканська церква на перетині шляхів різних завойовників раптом стає перехрестям різних культур. Знайдена тут унікальна середньовічна фреска з’являється на сцені як яблуко розбрату, перетворюючись далі і на заручницю, і на жертву. Майже детективна історія затягує глядача у міцний клубок гострих тем сучасності – розбрат, тероризм, біженці.
З недавнього часу усе це дуже знайоме і українцям. Тож, на питання, які підіймає вистава, рано чи пізно доведеться відповідати і нам. Що ми хочемо будувати – нову Вавілонську вежу чи мости та шляхи до порозуміння? Оберемо ізоляцію чи приймемо дар П’ятидесятниці – мову людяності?
Вистава розрахована на дорослу аудиторію.
13 липня 20.00
Перший театр, вулиця Гнатюка, 11
Ніч у Львові у Музеї “Територія Терору”
У Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору”, у межах проведення Фестиваль “Ніч у Львові” відбудуться показ фільму “Де-фак-то” та дискусія “Від ритуалу до постритуалу: вшанування подій Другої світової війни у просторах Львова”, а також вечірня екскурсія музейним комплексом.
Вхід вільний.
13 липня, 21.00
Музей «Територія Терору», проспект Вячеслава Чорновола, 45г
Концерт «Музичний салон Львова на зламі 18-19ст.»
Наприкінці 18 століття Галичина і Лодомерія стають частиною Австрійської імперії. По смерті імператриці Марії-Терезії молодий амбітний імператор Йозеф хоче перетворити новоприєднану провінцію на зразкові Східні терени. Разом із розбудовою доріг і кам’яниць у Львові починає поширюватись і музична мода з Відня, зокрема у популярних у місті салонах. Цей концерт – спроба історичної реконструкції – як би міг виглядати салонний концерт камерної музики у Львові на зламі 18-19 століть.
Звучатимуть камерні твори Ф.А.Гоффмайстра, Г.К.Ваґензайля, Й.Ф.Кірнберґера, Й.Гайдна, В.А.Моцарта,Й.Стаміца, П.Блюменталя.
Ансамбль “Ars Quattro” у складі:
- Ярослав Ільницький (флейта)
- Ольга Корчинська (скрипка)
- Володимир Савка (скрипка, альт)
- Павло Гречка (фортепіано)
Вхідний квиток – 20 грн.
14 липня, 19.00
Музично-меморіальний комплекс Соломії Крушельницької, вулиця Соломії Крушельницької, 23
Royal duet. Концерт-відкриття
Фестиваль «Pizzicato e Cantabile» розпочне дует іменитих львівських музикантів – Олени Мацелюх та Меланії Макаревич. Програму вечора цілком складають композиції для органа і рояля, інструментів, які по праву можна назвати одними із найдосконаліших! І справді, орган – один із найбільших та найстаріших музичних інструментів. Його звучання неодмінно вражає своєю грандіозністю! Водночас, рояль отримав свою назву від французького «royal» – «королівський». Хоча він значно молодший, аніж орган, все ж це не завадило йому стати одним із найпопулярніших музичних інструментів.
Саме у такому цікавому тандемі музиканти представлять для гостей фестивалю два твори знаменитого митця ХІХ століття Ференца Ліста, до яких доєднаються композиції Александра Ґільмана, французького органіста і композитора, та П’єтро Йона, «титульного органіста» Ватикана, американського музиканта італійського походження. Завершать вечір «Варіації на дві теми» Марселя Дюпре, який в свій час був одним із наставників одного із найвідоміших органістів і композиторів ХХ століття – Олів’є Мессіана.
Виконавці:
- Олена Мацелюх – орган
- Меланія Макаревич – фортепіано
14 липня, 19.00
Львівська національна філармонія, вулиця Чайковського, 7
Голомоза Співачка.Драма | Прем’єра
Інтелігента сім’я вечеряє. Звичайні побутові розмови. Дзвінок в двері. В гості до них приходить інша подружня пара. Відбувається на диво цікава розмова в результаті якої приходить…Пожежник!!!Чи пожежниця?
Так стоп! А про що ж ці люди розмовляли,що борець з вогнем їх навідав? Ааа точно про Голомозу співачку,саме так!
Вистава про людський егоїзм, про брак спілкування абсурд якої полягає в тому,що найближчі люди стають чужими…Драма життя!
14 липня, 19.00
Перший театр, вулиця Гнатюка, 11
У полоні пристрасного танго
В рамках XV фестивалю «Ніч у Львові» у фойє Львівської філармонії відбудеться концерт, під час якого глядач матиме чудову можливість бути не просто слухачем, а й безпосереднім учасником програми, поринувши у чарівний світ танго разом із виконавцями:
- Лілія Коструба, сопрано
- Ірина Жовтолист, сопрано
- Оксана Савіцька, мецо-сопрано
- Василь Понайда, тенор
- Іван Лихач, баритон
- Орест Коструба, фортепіано
- Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок» (мистецький керівник – Андрій Яцків).
14 липня, 21.00
Львівська національна філармонія, вулиця Чайковського, 7