Літо, на жаль, вже рахує дні до завершення. Але у нас для вас і добра новина: у Львові розпочинається новий театрально-концертний сезон! Так, львівський оперний театр вже цієї п’ятниці розпочне свій сезон оперою Мирослава Скорика “Мойсей”.
Мойсей
Опера на 2 дії
Опера «Мойсей» М.Скорика – єдиний музично-театральний твір, який вперше в історії незалежної України фінансував Ватикан і отримав папське благословення під час перебування Папи Римського Іоанна Павла II в Україну(23 червня 2001).
В основі лібрето опери – однойменна поема Івана Франка. Як і літературне першоджерело, опера «Мойсей» – не тільки про вселенський символ пророка, якому Божим провидінням було дано «рабів перетворити в народ». Вона – про прагнення нашого народу «вийти з рабства, вирвати його з серця», про історію України, про її майбутнє.
16 серпня, 18.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
Музична академія Colluvio
Одинадцять талановитих музикантів з усієї Європи, які познайомилися кілька днів тому, гратимуть віртуозну камерну музику для вас!
Академія камерної музики Colluvio цього літа завітає до Львівського органного залу. Ось вже 18 літо поспіль Colluvio CHAMBER MUSIC Academy обирає 11 перспективних молодих музикантів з усієї Європи, які беруть участь у майстер-класах від професорів в Австрії. Після цього відбувається міжнародний концертний тур країнами, звідки походять учасники академії. Секрет успіху – високий професійний рівень музикантів та метод “colluvio”.
17 серпня, 17.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
Улла Кріґул. Естонія. Орган
Естонська органістка Улла Кріґул – чудовий приклад того, як можуть кооперувати традиції та сучасність. Ось вона грає музику класиків. А тут презентує ультрасучасний перформанс за участі органа та електроніки. На сцені вона проста та природня, а її виконавство – щире та зрозуміле.
У Львів Улла вкотре привезе трохи унікальної естонської музики. На закритті Органного фестивалю вона виконає музику Пеетера Зюди, батька естонської органної школи, а також презентує цикл, який написав сучасний композитор з Естонії Еркі-Свен Тюйр.
17 серпня, 19.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
Вистава «ВІТАЛІК» від Дикого театру (Київ)
Уявіть собі чоловіка: впевненого, дієвого, серйозного, накачаного, мачо. Це Віталік.
А тепер уявіть закомплексованого, сутулого, сорокарічного холостяка з Маріуполя, який знімає кімнату, працює журналістом, шукає сенс життя, гроші, турботу, любов і натхнення…
Уявили? Це теж Віталік.
А тепер уявіть, як два абсолютно різні Віталіки живуть одне життя.
Вистава російською, українською і з матюками, 18+
Тривалість 1 год без антракту
17 серпня, 19.00
Театр Лесі Українки, Городоцька, 36
Наталка-Полтавка
Сюжет опери, поставленої за п’єсою І. Котляревського, приваблює щирою любов’ю до простого народу, оптимізмом, реалістичним відображенням сільського життя.
Це класична історія про любов і вірність за п’єсою, з якої починався український театр на початку ХІХ століття. Її знає тепер кожен школяр, але не кожен слухав народні мелодії в обробці Лисенка і чарівливі голоси талановитих співаків в ролях головних героїв: Наталки, Петра, Терпилихи, Возного, Виборного і Миколи.
Також зауважимо, що «Наталка-Полтавка» цього року святкує потрійний ювілей: 250 років від дня народження І. Котляревського; 200 років зі створення драми «Наталка Полтавка»;130 років опері «Наталка-Полтавка» М.Лисенка.
17 серпня, 19.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
3 + 3. Цикл із шести сонат
Впродовж двох вечорів гості фестивалю матимуть можливість познайомитися із блискучим циклом із шести сонат для скрипки та клавесина Й. С. Баха.
Цикл вирізняється неабиякою технічною складністю та масштабністю, тому не часто виконується. Сонати звучатимуть у виконанні відомих українських музикантів: Євгена Кострицького (скрипка) та Олени Жукової (клавесин).
Аби дотриматись віковічної традиції та максимально відтворити музичний задум генія бароко – виконання навіть однієї із шести композицій саме із клавесином, до Львова привезуть унікальний двомануальний клавесин майстра Gerrit Klop (Нідерланди),зроблений 1968 року. Інструмент має чотири регістри та розписаний вручну.
17 та 18 серпня, 18.00
Львівська філармонія, Чайковського, 7
Вуличний шаховий турнір ” Кубок Василя Іванчука”
Запрошуємо на вуличний турнір 18-го серпня 2019 року. після закінчення вуличного шахового турніру “Кубок Василя Іванчука” по вул. Театральній буде проводитися сеанс одночасної гри міжнародного гросмейстера Василя Іванчука на 10 дошках. Початок сеансу о 18:00. Обов’язкова попередня реєстрація на Viber 093-293-73-17 (вказати прізвище, ім’я, розряд, місто). Вартість для дорослих 1000 грн., для дітей 300 грн.
18 серпня, з 11.00 до 18.00
Шахова школа-клуб Василя Іванчука, Театральна, 15
Романтичне фортепіано.
Якщо ви день у день живете сірими буднями, у вас є голод до чогось надзвичайного, або просто хочете дістати дозу яскравих вражень – наш концерт саме для вас, адже на ньому буде звучати музика романтизму. А романтизм це феєрверк почуттів, бурхливі емоції, блискуча техніка та вишукана віртуозність. Від раннього ліричного до пізнього філософського – усі грані романтичного фортепіано розкриє молодий піаніст з Києва Сергій Ковальов.
- Ф. Шопен – Прелюдії №№23, 24
- П. Чайковський – Прелюдія і фуга
- В. Косенко – Вальс
- Р. Шуман – Метелики
- А. Скрябін – 3 Етюди
18 серпня, 17.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
Запорожець за Дунаєм
«Запорожець за Дунаєм» — єдина опера композитора та співака Семена Гулака-Артемовського, однак вона залишається найбільш популярною українською оперою до сьогодні! Цікаво, що партію Карася на прем’єрних виставах виконував сам композитор, адже Семен Гулак-Артемовський був видатним оперним співаком свого часу, виступав на сценах Флорентійської опери та Маріїнського театру.
Сюжет опери переносить глядача у володіння турецького султана, який частенько, переодягнувшись в одяг простолюдина, прогулювався по своїх землях. Так він зустрів запорізького козака Івана Карася і запросив його в гості. Славний запорожець, не знаючи, у кого він гостював, випросив у султана вольну і собі, і всім задунайським запорожцям.
18 серпня, 18.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
Ваґнер і Ліст
Що спільного у Ліста і Ваґнера? Можна сказати, що це схожі погляди на суспільство та творчість, масштабність думки, філософія мистецтва та навіть родинні зв’язки. Але основне, що об’єднує цих хлопців – їхня музика бомбезно звучить на органі! Переконайтеся в цьому самі на сольному концерті органістки Олени Мацелюх. Цікаво, а які ви знайдете спільні риси?
18 серпня, 19.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
Вистава «ПОЛІАМОРИ» від Дикого театру (Київ)
вистава про стосунки і компроміси 16+
Авторка Наталія Блок, режисер Максим Булгаков,
мова укр, тривалість 65 хв
Марина: крута, сучасна і має ідеального хлопця: їсти готує, кохається як бог. Юля: звичайна візажистка, має турботливого і трохи дивного коханого. Сергій: одружений, любить порядок і комфорт. І все у них прекрасно, аж поки – вони всі не знайомляться одне з одним. Увага: вистава може обурити і травмувати, не рекомендована людям з хиткою психікою і без почуття гумору
18 серпня, 19.00
Театр Лесі Українки, Городоцька, 36