Цими вихідними і у Львові настане літо. Так календар каже.
Звісно, літо у Львові суттєво відрізняється від літа в інших містах. Бо йде дощ з дощем та ще й дощик наздоганяє.
Тому це є приводом аби послухати гарну музику.
Віртуози 38. Віртуоз Фестивалю – Данило Саєнко
У перший день літа поціновувачі фортепіанної музики мають змогу насолодитися натхненним трактуванням улюблених композицій та зануритися у справді віртуозну програму. Український піаніст Данило Саєнко розпочне вечір виконанням фортепіанної сонати мі мінор Ф. Шуберта. Це порівняно рідко виконуваний твір, зокрема через його складну історію (він видавався окремими частинами посмертно), і це гарна можливість почути менш відому сторінку творчості генія. Після Шуберта ми перестрибнемо у зовсім іншу епоху та поринемо у насичені й нестійкі синестетичні гармонії Скрябіна. Збалансують програму «Симфонічні етюди» Р. Шумана, сформовані із 12-ти різнохарактерних п’єс. Цикл одним із найскладніших фортепіанних творів у доробку композитора. На завершення піаніст виконає «Нічний Гаспар» французького композитора Моріса Равеля, три частини якого є музичними ілюстраціями до віршів у прозі Алоїзія Бертрана («Ундина», «Шибениця» та «Скарбо»).
1 червня, 18.00
Львівська національна філармонія, Чайковського, 7
Чарівна флейта
В. А. Моцарт
Опера на 2 дії
Лібрето Емануеля Шиканедера
Виконується німецькою мовою з українськими субтитрами
Прем’єра — 30 вересня 1791 року, театр «Ауф дер Віден», Відень
1 червня, 18.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
Музика Баха
Композитор №1 у світі. Батько всієї західної музики. Музика Йоганна Себастьяна Баха, як найкраще творіння людства, була записана на Золоту платівку “Вояджера”, космічного апарату, запущеного З Землі в 1977 році. Космічну музику Баха зіграє 5 травня солістка Органного залу Олена Мацелюх.
1 червня, 19.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
Шопен у Львові. Львівське фортепіанне тріо
Ви знали, що у Львові є вулиця Фридерика Шопена?
Чи те, що у місті свого часу жив його вчитель – Юзеф Ельснер?
А згодом очільником музичного життя Львова став один з кращих учнів Шопена – Кароль Мікулі, передавши “шопенівських стиль” цілій генерації львівських піаністів?
Видатний польський композитор Фридерик Шопен – не був у Львові і навіть не згадував це місто у своїх листах. Але багато цікавих фактів з музичної історії міста так чи інакше заставляють нас пригадувати його ім’я.
2 червня, 15.00
Дзеркальна зала Львівської опери, проспект Свободи, 28
Аїда
«Аїду», один зі своїх шедеврів, Верді написав на замовлення Каїрської опери в честь відкриття Суецького каналу.
У задушливому пустельному ландшафті, під нескінченно жарким небом склалася любовна піраміда: полонена ефіопська царівна Аїда, полководець Радамес і мстива цариця Амнеріс жадають повітря і любові. Потреба в щирості і справжніх почуттях змушує героїв діяти будь-якими засобами.
2 червня, 18.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
Бах, Гендель, Моцарт. Оркестр Rejouissance у Львові
Молодий київський оркестр “Rejouissance”, назва якого з французької перекладається як “радість” 2 червня гратиме у Львівському органному залі.
Бах, Гендель, Моцарт, Телеман, Скарлатті… До плеяди всесвітньовідомих геніїв долучиться український діамант Дмитро Бортнянський та чеська зірка Карл Стаміц.
2 червня, 19.00
Львівський органний зал, Бандери, 8