Менцинський. На чию честь названо вулицю

//

img_9598

Є у Львові невеличка вуличка, яка з’єднує площу Генерала Григоренка та вулицю Городоцьку. Вулиця, названа на честь Модеста Менцинського. І є у Львові оперний театр, в репертуарі якого є опера Вагнера «Лоенгрін».

Колись нинішня вулиця Менцинського називалася Бригідською. Вона вела прямо до Бригідок, в’язниці, яка є і дотепер на Городоцькій. Вулицю у ХІХ століття забудували дво- та триповерховими будинками, що збереглися досі.

Щоправда, до того тут стояла дерев’яна церква Благовіщення Господнього. Про неї є згадка у документах 1452 року. Проте у 1802 році храм разом зі парафіяльною школою, яка тут також була, розібрали.

У 1875 році вулицю перейменували на честь одного з авторів польської конституції Гуго Коллонтая. Тоді вулицю населяли євреї-ремісники. І тут налічувалося до двадцяти кравецьких майстерень.

img_9597

У 1912 році на вулиці Коллонтая збудували новий будинок, де розмістилися торгівельні заклади та єврейська торгівельна школа. Зараз у цих приміщеннях навчаються студенти Львівського інституту економіки та туризму.

За радянських часів ця вуличка носила назву чекіста В’ячеслава Менжинського. А вже за незалежної України назвали на честь видатного українського оперного співака Модеста Менцинського.

Проте досі є особи, які не знають хто це.

menzyn

Отож, Модест Менцинський народився в селі великі Новосілки (тепер – Мостиський район Львівської області) у 1875 році. Навчався у гімназія Дрогобича та Самбора. А у 1899 році закінчив Львівську духовну семінарію.

Співу вчився спочатку вдома, потім – у семінарії. А згодом – у Львівській консерваторії. Тому що обрав шлях оперного співака.

Зокрема, серед його доробків є і головна партія в опері Вагнера «Лоенгрін».

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.