Колекція опудал графа Скарбека

img_9644.jpg (69. Kb)

Графи Скарбеки були мисливцями. Чи вони насправді так любили полювати, а чи лише наслідували моду початку ХХ століття, того зараз сказати не може ніхто.

Але в той час було модним не стільки полювати, скільки виставляти напоказ свої мисливські трофеї – опудала впольованих тварин.

img_9647.jpg (55.42 Kb)

Деякі з цих опудал дотепер можна побачити у одній з зал Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Колись ця вілла належала графові Станіславу Скарбеку-молодшому. Точніше, у 1901 році цей палац побудував Юзеф Нойман. Будівлю кілька разів перепродували. Аж поки у 1926 році його купили Скарбеки. І жили тут до 1939 року.

- Онук Скарбека розповідав, що у їхньому будинку була лабораторія, де виготовляли опудала тварин. Тушки привозили з цілої Європи. Деяких тварин впольовував сам граф Скарбек, деяких привозили товариші, - переповідає те, що розповідали нащадки Скарбеків заступник директора Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Марія Кошіль.

Сам граф у лабораторії не працював.

Для цього він наймав фахівців. Онук пам’ятає, що нагорі в будинку мешкала бабця. Їхні, дитячі кімнати, були збоку. Лабораторія розміщалася коло гаражів. А опудала тварин виставлялися у великій залі, де приймали гостей та проводили бали.

img_9652.jpg (55.23 Kb)

Дотепер тут збереглися опудала гієни, дикобраза, рудої мавпи, грифона, папуги ара, трипалого лінивця, мурахоїда, варана, черепахи та алігатора. А також опудала тварин Карпатського регіону – дикий кабан, дикий кіт, лисиця, білка, тхір, вухата сова, дика качка, білий та чорний лелеки, біла та чорна чапля, борсук, бабак, грак та крук.

Всі опудала стоять на дерев’яних підставках і мають надписи польською мовою.

img_9655.jpg (70.08 Kb) img_9656.jpg (64.07 Kb)

Крім опудал у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді є і цілком живі тварини. У центрі живе велика колекція різноманітних екзотичних птахів. Серед них - надзвичайно гарні золотисті фазани, які саме зараз токують. Тобто, залицяються до самочок.

img_9663.jpg (68.83 Kb)

Вхід до експозицій – вільний. Для дітей також проводять екскурсії. Адреса Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - Львів, вулиця Івана Франка, 133

img_9664.jpg (75.69 Kb)
Схожа інформація
Куди піти у Львові на вихідних 8-10 жовтня
Ще ловимо гарні осінні вихідні і насолоджуємось цікавими подіями у Львові. Як за...
Де у Львові скуштувати суші. Суші-бари в центрі Львова
Ми зібрали для вас перелік закладів Львова, де можна скуштувати смачні суші й і...
Скільки у Львові левів?
За останнім переписом, який провели ентузіасти десять років тому, у Львові на...
Не забудьте підписатися на Наш канал:
У Львові відбудеться дитячий фестиваль "Казка у гаю". Програма заходу
У неділю, 26 вересня, для маленьких львів'ян буде справжнє свято. У Шевченківськ...
Куди піти з дітьми у Львові та поблизу восени
Осінь - пора прекрасних вихідних, коли на вулиці ще не надто холодно, але вже і ...
Куди піти у Львові на вихідних: події 17-19 вересня
Вересневі вихідні - це ті вихідні, які гріх просидіти вдома. Тому негайно ділимо...