Колекція опудал графа Скарбека

img_9644.jpg (69. Kb)

Графи Скарбеки були мисливцями. Чи вони насправді так любили полювати, а чи лише наслідували моду початку ХХ століття, того зараз сказати не може ніхто.

Але в той час було модним не стільки полювати, скільки виставляти напоказ свої мисливські трофеї – опудала впольованих тварин.

img_9647.jpg (55.42 Kb)

Деякі з цих опудал дотепер можна побачити у одній з зал Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Колись ця вілла належала графові Станіславу Скарбеку-молодшому. Точніше, у 1901 році цей палац побудував Юзеф Нойман. Будівлю кілька разів перепродували. Аж поки у 1926 році його купили Скарбеки. І жили тут до 1939 року.

- Онук Скарбека розповідав, що у їхньому будинку була лабораторія, де виготовляли опудала тварин. Тушки привозили з цілої Європи. Деяких тварин впольовував сам граф Скарбек, деяких привозили товариші, - переповідає те, що розповідали нащадки Скарбеків заступник директора Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Марія Кошіль.

Сам граф у лабораторії не працював. Для цього він наймав фахівців. Онук пам’ятає, що нагорі в будинку мешкала бабця. Їхні, дитячі кімнати, були збоку. Лабораторія розміщалася коло гаражів. А опудала тварин виставлялися у великій залі, де приймали гостей та проводили бали.

img_9652.jpg (55.23 Kb)

Дотепер тут збереглися опудала гієни, дикобраза, рудої мавпи, грифона, папуги ара, трипалого лінивця, мурахоїда, варана, черепахи та алігатора. А також опудала тварин Карпатського регіону – дикий кабан, дикий кіт, лисиця, білка, тхір, вухата сова, дика качка, білий та чорний лелеки, біла та чорна чапля, борсук, бабак, грак та крук.

Всі опудала стоять на дерев’яних підставках і мають надписи польською мовою.

img_9655.jpg (70.08 Kb) img_9656.jpg (64.07 Kb)

Крім опудал у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді є і цілком живі тварини. У центрі живе велика колекція різноманітних екзотичних птахів. Серед них - надзвичайно гарні золотисті фазани, які саме зараз токують. Тобто, залицяються до самочок.

img_9663.jpg (68.83 Kb)

Вхід до експозицій – вільний. Для дітей також проводять екскурсії. Адреса Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - Львів, вулиця Івана Франка, 133

img_9664.jpg (75.69 Kb)
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожа інформація
Львів, що побудував Іван Левинський
Оперний театр, готель «Жорж», пасаж Міколяша, новий залізничний вокзал. Всі ці ...
Що їли львів'яни сто років тому
Львів’яни завжди любили смачно поїсти та гарно пригостити гостей. Що їли колись...
Львівська Ощадливість – молодша сестра американської Свободи?
17 червня 1885 року до Нью-Йорку прибула статуя Свободи (Свобода, що осяює світ...
---
V Міжнародний фестиваль театрів ляльок "І люди, і ляльки- 2019"
З 21 до 23 червня у Львові відбудеться П'ятий Міжнародний Фестиваль театрів ля...
Свято музики у Львові
Раз на рік, 21 червня у понад 800 містах та ста країнах світу меломани святкуют...
День батька у Львові
У третю неділю червня в Україні офіційно відзначають День батька. Щоправда, Ук...
Топ новин