Колекція опудал графа Скарбека

img_9644.jpg (69. Kb)

Графи Скарбеки були мисливцями. Чи вони насправді так любили полювати, а чи лише наслідували моду початку ХХ століття, того зараз сказати не може ніхто.

Але в той час було модним не стільки полювати, скільки виставляти напоказ свої мисливські трофеї – опудала впольованих тварин.

img_9647.jpg (55.42 Kb)

Деякі з цих опудал дотепер можна побачити у одній з зал Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Колись ця вілла належала графові Станіславу Скарбеку-молодшому. Точніше, у 1901 році цей палац побудував Юзеф Нойман. Будівлю кілька разів перепродували. Аж поки у 1926 році його купили Скарбеки. І жили тут до 1939 року.

- Онук Скарбека розповідав, що у їхньому будинку була лабораторія, де виготовляли опудала тварин. Тушки привозили з цілої Європи. Деяких тварин впольовував сам граф Скарбек, деяких привозили товариші, - переповідає те, що розповідали нащадки Скарбеків заступник директора Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Марія Кошіль.

Сам граф у лабораторії не працював. Для цього він наймав фахівців. Онук пам’ятає, що нагорі в будинку мешкала бабця. Їхні, дитячі кімнати, були збоку. Лабораторія розміщалася коло гаражів. А опудала тварин виставлялися у великій залі, де приймали гостей та проводили бали.

img_9652.jpg (55.23 Kb)

Дотепер тут збереглися опудала гієни, дикобраза, рудої мавпи, грифона, папуги ара, трипалого лінивця, мурахоїда, варана, черепахи та алігатора. А також опудала тварин Карпатського регіону – дикий кабан, дикий кіт, лисиця, білка, тхір, вухата сова, дика качка, білий та чорний лелеки, біла та чорна чапля, борсук, бабак, грак та крук.

Всі опудала стоять на дерев’яних підставках і мають надписи польською мовою.

img_9655.jpg (70.08 Kb) img_9656.jpg (64.07 Kb)

Крім опудал у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді є і цілком живі тварини. У центрі живе велика колекція різноманітних екзотичних птахів. Серед них - надзвичайно гарні золотисті фазани, які саме зараз токують. Тобто, залицяються до самочок.

img_9663.jpg (68.83 Kb)

Вхід до експозицій – вільний. Для дітей також проводять екскурсії. Адреса Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - Львів, вулиця Івана Франка, 133

img_9664.jpg (75.69 Kb)
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожа інформація
50 писанок коло Домініканського собору
У Львові розпочався традиційний фестиваль писанок. На площі Музейній коло Домі...
З кого списаний ангел у Вірменській церкві
На туристів, випадкових гостей та прихожан Вірменського катедрального собору У...
Де у Львові зберігаються підкови на щастя
Музей підков при Львівському національному університеті ветеринарної медицини ...
---
Куди піти з дітьми?
Де у Львові зберігаються підкови на щастя
Музей підков при Львівському національному університеті ветеринарної медицини ...
Вихідні у Львові 23 та 24 лютого
Куди піти у Львові у ці вихідні з дітьми та без. Відпочинок на всі смаки: від ...
У Львові відкрили парк рухомих динозаврів
Гігантські динозаври зявилися на площі перед торговим центром Форум, на проспект...
Топ новин