Львів. Друга Світова війна

9-39.jpg (1.35 Kb)

Першого вересня 1939 року о 11.30 на Львів впали перші бомби. Так почалася Друга Світова війна.

Німецька авіація скинула бомби коло вокзалу, на алеї Фоша (тепер це вулиця Чернівецька), на вулицю Вярусув ( тепер – Сміливих) та на вулицю Лєщинськєго ( тепер – братів Міхновських).

Тільки в перший день війни у Львові загинуло 83 особи та понад сто отримали поранення.

Вісімдесят років тому 1 вересня припало на п’ятницю. Звичайний робочий день, завершення тижня. Люди планували собі день, вихідні, осінь. Все перекреслилося кількома хвилинами бомбардування.

lemberg_1941_4f88_3.jpg (44.94 Kb)

Бомбардування стало несподіванкою не тільки для цивільного населення, але й для влади міста, Польщі (куди входив Львів) та військових. Львів знаходився далеко від німецького кордону. То ж воєнних дій тут не очікували. Місто не було кому обороняти. З 23-го по 30 серпня в рамках мобілізаційних заходів кілька частин, переважно авіаційних та артилерійських, залишили місто. У Львові постійно перебувало лише командування 6-го корпусу та деякі тилові служби. Не було ані авіації, ані протиповітряної оборони. То ж протягом наступних трьох тижнів німці безкарно бомбардували летовище в Скнилові та залізничний вокзал. Ховатися від авіанальотів майже не було де. У Львові не було повноцінних бомбосховищ. Тому львів’яни тікали у цокольні приміщення старих будинків зі міцними стінами. Там не було безпечно. Але там було просторо й сухо. До того ж гуртом було легше психологічно переносити небезпеку.

5-41-svobodi.jpg (5.18 Kb)

Але коли над Личаківським цвинтарем польська зенітка збила німецький літак, той ще встиг скинути кілька бомб. Одна з бомб влучила в будинок, де ховалися мешканці. Нікому тоді врятуватися не вдалося.

Буквально за десять днів від першого бомбардування німці ввійшли до Львова. Щоправда, після першого бою їх змусили відступити.

lemberg_1944_02077-64a.jpg (91.2 Kb)

Але поки Польща оборонялася від нацистів, а інші країни глибоко стурбовано спостерігали, у війну вступила радянська армія. Вона поспішила на допомогу нацистам.

І вже 22 вересня Львів було здано червоним. Згідно домовленостей, всім військовим гарантували вихід з міста а пораненим в госпіталях - безпеку та медичну допомогу. Як тільки польське військо склало зброю, всіх їх почали арештовувати і розстрілювати на місці. А більшість польських офіцерів вивезли до Катині та до П’ятихаток, де вони спочивають у братських могилах.

Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожа інформація
Перші школи у Львові
Сьогодні у Львові налічується понад сто шкіл. Це ми не враховуємо ліцеї та гім...
Львів. Друга Світова війна
Першого вересня 1939 року о 11.30 на Львів впали перші бомби. Так почалася Друг...
Український прапор над Ратушею у Львові
День Державного Прапора України як загальнонаціональне свято відзначається 23 ...
---
Вихідні у Львові 05-06 жовтня
Вікенд у Львові: куди піти і що подивитись 05 – 06 жовтня
Вихідні у Львові 31 серпня та 1 вересня
Літо закінчилося. Зате починаються театральні та концертні сезони. В тому числі...
День Державного Прапора України та День Незалежності України у Львові. Програма заходів
У День Державного Прапора України та в День Незалежності України у Львові відкр...
Топ новин