У Львові реставрують історичні брами

//

На сьогодні відреставрували вже 11 старих історичних брам. Варість реставрації однієї тільки брами на Площі Ринок становить 32 тисячі гривень. Мешканці львівських будинків самі звертаються з проханням відреставрувати старі брами. Так, до мерії надійшло вже сорок таких заяв.

За словами директорки ЛКП «Археологічно-архітектурна служба» Тетяни Балукової, цього року із запланованих 3 млн гривень на реставрацію витратили 1 млн. Решта коштів та заявок перейде на наступний рік, якщо цього року їх не встигнуть відреставрувати.

Цього року «Археологічно-архітектурна служба» взяла в роботу 50 заявок від мешканців на реставрацію у співфінансуванні вхідних дверей і брам в будинках. Першими об’єктами, які відреставрували за цією програмою, були вхідні двері будинку на пл. Старий Ринок, 2 та дерев’яна брама в будинку на вул. Залізнична, 4.

Впродовж 2009-2017 р. у Львові діяв проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). У межах цього проекту у співфінансуванні німецького товариства та мешканців відреставрували 148 історичних брам. 70% вартості робіт фінансувало німецьке товариство, а 30% — мешканці Львова. 1 лютого 2018 року виконком ЛМР продовжив дію програми. Згодом у німецькому товаристві GIZ заявили про повернення у Львів із новим проектом.

Це вже 11 львівська брама, яку відреставрували за програмою співфінансування мешканців (30%) та міської ради (70%). Загальна вартість робіт становила 22,5 тис. грн. – повідомили у прес службі львівської міської ради. Фото: Urban Project, Lviv

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.