1 жовтня – свято Покрови, день українського козацтва та захисника України

//

tanyadzyama

den-geroyiv-2

1 жовтня для українців дуже велике свято. Відзначають аж три великі дати – день українського козацтва, день захисника України та свято Покрови.

Свято Покрови

1 жовтня християни відзначають свято Покрови Матері Божої. Повна назва свята – Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Воно означає для вірних заступництво Богородиці за людський рід. Тому у цей день чимало міст та сіл святкують храмовий празник. Загалом день є дуже шанованим і символічним. Можна помітити велику кількість весіль на Покрову. Адже люди вірять, що шлюб у такий день має особливе благословення і заступництво Матері Божої. Є навіть така приказка: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Щодо історії свята, то за переказами воно бере свій початок ще у тій часи, коли князь Аскольд пішов війною на Константинополь. Містяни щиро молилися, бо розуміли, що вони – приречені і не мають дороги для відступу. Сили не були нерівні. Тоді їм з’явилась Богородиця, котра укрила вірних своїм омофором-покровом. Тож коли військо зайшло в місто, людей у ньому не було.

Християни ще раз переконалися у силі молитви, а Аскольд, принаймні так свідчать перекази, був настільки здивований, що вирішив прийняти християнство.

Як би там не було, цей день – символ любові, заступництва та добра.

День українського козацтва

Ще одне свято, яке відзначають 1 жовтня, – День українського козацтва. Недарма воно співпадає зі святом Покрови, адже Матір Божа завжди вважалася покровителькою козаків.

З історії відомо, що на Запорізькій Січі була побудована церква Покрови Пресвятрї Богородиці. Там була ж і відповідна ікона. 14 жовтня козаки також збирали Велику Раду, на якій обирали гетьмана і планували свої походи.

Коли ж Катерина ІІ зруйнувала Запорізьку Січ, козаки, що йшли за Дунай, несли зі собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Через те, що мужні чоловіки так ревно залишались вірними своїй покровительці свято часто називали Козацькою Покровою.

День захисника України

1 жовтня останніх кілька років в україні відзначають також День захисника та захисниці України. Офіційно свято ввели у 2014 році після початку російсько-української війни.

Спочатку свято називалось “День захисника України”, та у липні 2021 року Указом Президента назву змінили на “День захисників та захисниць України”. Така назва, вважає керівництво держави, зберігає гендерний баланс.

1 жовтня є офіційним вихідним днем.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор