28 серпня – свято Успіння Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста)

//

tanyadzyama

28 серпня, наприкінці літа, християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста).

Це одне із 12 найбільших свят християнського календаря. Напередодні, 14 серпня, розпочався Успенський піст і саме 28 серпня він завершується.

Що святкуємо 28 серпня

28 серпня – свято Успіння Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста). У цей день, вважають християни, Матір Божа завершила своє земне життя та піднялась на небо. У час її фізичної смерті кімната, де вона перебувала, засяяла світлом, з’явились Ангели та сам Господь, який забрав Пречисту Діву Марію до неба.

Повір’я, пов’язані зі святом Успіння

Особливо у селян це свято вважається початком осені. Тому із датою пов’язано чимало прикмет та приказок. І найголовніша – якою буде погода на Першу Пречисту, такою і буде і осінь. Люди вважали, що якщо на Першу Пречисту залишити у полі кілька колосків, то урожай наступного року буде гарний та багатий.

Раніше Успіння було ознакою того, що поменшало роботи у полі. Тому люди, котрі мали дітей відповідного віку, починали готуватися до весільного сезону. А приказка: “Прийшла Пречиста, стала дівка речиста” лише підтверджує те, що закінчились основні роботи. Вважалось, що дівчата вже мали більше часу для розмов. Про це свідчить і інша говірка: “Прийшла Пречиста, на полі стало чисто”

У цей день можна веселитися та споживати м’ясну їжу, оскільки піст закінчився. Але не можна ходити босоніж по траві. Існують вірування, що роса у цей день незвичайна – це сльози Божої Матері. Тож ходити босими ногами по ній не можна. А хто не прислухається, той ризикує занедужати. Вочевидь, це повір’я таки має сенс – 28 серпня роса на траві уже прохолодна.

Для тих, хто вірить у сни, варто знати, що сновидінн у ніч на 28 серпня вважаються віщими.

Кажуть також, що “Перша Пречиста жито засіває, друга – дощем поливає, а третя снігом покриває”. Адже у період Успіння починався озимий засів. Другу Пречисту християни відзначатимуть уже 21 вересня, а Третю – аж 4 грудня.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор