Стомилися від гучних святкувань та бажаєте відпочити під звуки приємної музики та інтелектуальних бесід? Тоді для вас – Шопен, джаз, театральні вистави та органна музика.
Фантастичний Шопен
Музика Фредерика Шопена у віртуозному виконанні піаністки Мартини Хмєль – мазурки, ноктюрни та балади безсметроного романтика.
Польська піаністка Мартина Хмель почала свою подорож у світі музики з семи років разом зі скрипкою. У 13-ть вона взяла у компаньони гобой. А в 16-ть вирішила грати на фортепіано, тому що цей інструмент найглибше відображає її внутрішній світ. Мартина Хмєль грає у Польщі,Німеччині, Австрії, Чехії, Латвії та в Україні. У вересні 2018 року вона вперше виступила У Львівському органному залі разом із Адріаном Новаком (арфа) та Мартиною Венгжиновською (флейта), виконавши потрійний концерт для арфи, флейти та фортепіано С. Подаровського.
4 травня, 14.00
Львівський органний зал, Бандери, 8
Мадам Баттерфляй
Опера «Мадам Батерфляй» – лірична драма, яка оповідає про нездійсненне кохання японської дівчини до американського офіцера.
У опери Пуччіні «Мадам Батерфляй» незвичайна доля, адже ця вистава зазнала провалу на своїй прем’єрі. Причому, ніхто з музикантів, які брали участь в постановці, не сумнівався в її успіху. Глядачі були незадоволені знайомими мотивами із інших опер. Однак пізніше, трохи змінена партитура та виконання головної партії Чіо-Чіо-сан Соломією Крушельницькою (українкою, патронесою нашого театру) призвели до приголомшливого успіху опери. Вона зачаровує своєю красою і незвичайним сюжетом. Особлива її краса не тільки в геніальній музиці Пуччіні, але і в тому, що спектакль дозволяє перейнятися надзвичайно привабливою особливою культурою Японії.
4 травня, 18.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
The Planets
Крута режисура, поєднання світла та музики від світових Метрів. Музичне дійство у супроводі світлового шоу, а також за участю оркестру Львівської національної філармонії.
4 травня, 20.00
Центр Довженка, проспект Червоної Калини, 81
Концерт Laboratory 102
Одні з кращих студентів музичного коледжу ім. В. Барвінського. Laboratory 102 виступали на міжнародному джазовому фестивалі Jazz Bez у Дрогобичі в 2017 та 2018 роках.
Основний напрям гурту це jazz-fusion.
Музиканти:
- ударні – Богдан Мовчан
- гітара – Мар’ян Карпінський
- фортепіано – Ярослав Петрінець
4 травня, 20.00
Дзиґа, Вірменська, 35
Вистава “Весілля”
САД Божественних пісень — це театральний проект в розвитку, зерном і звершенням якого є свідчення людини в часі – персональний монолог актора через пісню – танець – текст.
Це форма єдиного монологу людини – свідоцтво часу – персональне зусилля миру.
Це діло смирення – дати рідній землі звучати, явити всім собою якість, яка зцілює землю у всі часи, яка перемагає війну, яка і є проростанням в цьому часі вічно молодого саду Духа.
5 травня, 15.00
Дзеркальний зал Львівської опери, проспект Свободи, 28
Севільський цирульник
Лібрето Чезаре Стербіні за однойменною комедією П’єра Бомарше
Виконується італійською мовою з українськими субтитрами
5 травня, 18.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
Вистава “Аліса”
Книга “Аліса в дивокраї” Льюїса Керрола дарує нам величезне поле інтерпретацій. Режисер Ірина Ципіна розглядає цей твір як подорож дівчини у світ власних фантазій в пошуках самої себе. Абсурд, який Аліса спостерігає у Дивокраї, – це абсурд безглуздих правил, які нав’язує нам суспільство. Як людині знайти себе у механізованому світі затісних та застарілих традицій? Аліса вирішує бути інакшою ніж усі і вирушає услід за Білим Кроликом, аби в кінці вигукнути “Я справжня!” та здобути право творити власний Всесвіт, за власними правилами.
5 травня, 18.00
Перший театр, вулиця Гнатюка, 11
Музика Баха. Органний концерт
Композитор №1 у світі. Батько всієї західної музики. Музика Йоганна Себастьяна Баха, як найкраще творіння людства, була записана на Золоту платівку “Вояджера”, космічного апарату, запущеного З Землі в 1977 році. Космічну музику Баха зіграє солістка Органного залу Олена Мацелюх.
5 травня, 19.00
Львівський органний зал, Бандери, 8