Цимбали – це збірна назва для одного із найдавніших і найбільш розповсюджених у світі струнних щипково-ударних інструментів. Знайдене у Ніневії (тепер – м. Мосул в Іраку) зображення дуету цимбалістів має 5500 років. Біблійний псалтеріум внаслідок еволюційних вдосконалень із часом перетворився в клавесин і фортепіано.
Цимбали є в культурах усіх континентів, а у Китаї на них грає 20 млн. музикантів! Львів має свою Цимбальну школу, яку створив професор Музичної академії, кандидат мистецтвознавства Тарас Михайлович Баран.
ІІІ Міжнародний фестиваль “Pizzicato e Cantabile” пропонує знайомство із сольною та ансамблевою музикою для цимбалів. На сцені Філармонії звучатиме квартет цимбалістів. Цікаво, що одні з представлених на концерті цимбалів колись належали Ігору Стравінському, який на них писав свої твори. Під час гастролей Європою їх придбав для Львівської цимбальної школи професор Баран.
Світлій пам’яті свого друга – майстра, педагога, віртуоза-цимбаліста і вченого Тараса Барана композитор Богдан Котюк створив нову стохастичну композицію «150й псалом Царя Давида». Ця хвалебна Алилуя Господу, музичним інструментам та цимбалам була улюбленою духовною піснею Тараса Барана.
Окрім дев’яти цимбалістів у концерті звучатимуть і струнні, і духові інструменти, а також – орган Olenka Matselyukh.
Пам’яті родоначальника Львівської цимбальної школи професора Тараса БАРАНА.
У програмі концерту:
Богдан Котюк. 150 Псалом.
Тоні Йордаке. Дойна і хора.
Жорж Бізе. «Сегіділья».
Імре Кальман. Фрагменти з оперети «Княгиня чардашу».
Сергій Кушнірук. Гуцульський диптих.
Валерій Луца. «Присвята».
Микола Лисенко. «Запорізький марш».
Маріус Міхалаче. «Фантазія».
Ігор Якимчук. Концертна сюїта: «Прелюдія» і «Токатіна».
Сергій Крецу. «Остропець».
Богдан Котюк. Рапсодія 1.
Богдан Котюк. Рапсодія 2.
Кальман Балог. «В пам’ять Елемеру Балогу».
Скотт Джоплін. «Інтертайнер».
Володимир Сирбу. «Концертна Фантазія».
Богдан Котюк. «Епітафія».