Дерев’янко: перше святкове дійство

//

Анна

derevyanko

На Старий Новий рік ветерани АТО презентують «Дерев’янка».

14 січня у Львові відбудеться святкове дійство – презентація велетенської дерев’яної маріонетки для вуличних вистав. 4-метрового дерев’яного чоловічка упродовж минулого року створювали учасники бойових дій. Дерев’янко стане героєм яскравих вуличних вистав в Україні та їздитиме на фестивалі за кордоном, щоб тішити дорослих і малечу.

Дійство-презентацію Дерев’янка разом творитимуть ветерани АТО, діти з прифронтових територій, дитячий хор «Жайвір», гурт Lirwak // Лірвак і піонери українського діджеїнгу Derrick FunkMasters & Tonika FunkMasters, Garry Shumoff.

Подія відбудеться у рамках свята Твоя зима у Парку 2017-2018.

Символічним стане те, що Дерев’янка спільно презентуватимуть діти зі Станиці Луганської та добровольці, які захищали це місто у 2014-15 роках. Діти зі Станиці приїдуть до Львова у рамках проекту «Мозаїка» відомої співачки та режисерки Уляни Горбачевської, що цього року створюється спільно з агенцією «АртПоле» за підтримки Благодійного фонду Сергія Жадана. У Львові діти зі Сходу співатимуть колядки та щедрівки разом з дитячим хором «Жайвір». Увечері, після спільного виступу у Храмі бл. Климентія Шептицького, діти зі Сходу та Заходу прийдуть щедрувати та «оживляти» Дерев’янка.

Ця спільна акція та саме створення Дерев’янка ветеранами демонструють, як простими добрими вчинками можна боротися з пропагандою та медійними маніпуляціями. Веселий і щирий Дерев’янко буде приносити радість для дітей, яких не можливо поділити на «східних» і «західних». Його роблять хлопці, до яких не підходять ні штампи «каратєлєй» з російської пропаганди, ні образи «жертв війни» та «неврівноважених революціонерів», які останнім часом поширюються в українських ЗМІ. Надалі Дерев’янко буде своїми вчинками показувати, що основна риса людини – робити добро. Навіть, якщо ця людина зроблена з дерева.

Про Дерев’янка:

Ідея створення Дерев’янка належить воїну-добровольцю Назару Витрикушу. Ще до війни він розробив креслення маріонетки. Після повернення з війни його мрію допомогли втілити побратими. Спільна праця стала новим досвідом та арт-терапією для ветеранів, які зі створення Дерев’янка розпочинають «Театр вуличної маріонетки». На черзі – розробка сценарію та режисура вуличних вистав. Висота дерев’яного чоловічка – 4,2 м. Вага – 620 кг. Маріонетка пересуватиметься за допомогою телескопічного автонавантажувача, імітацію ходьби виконуватимуть учасники проекту за допомогою спеціальних кріплень. Керувати Дерев’янком одночасно мають 10 хлопців. Це будуть видовищні дійства з музичним супроводом, вигадливими костюмами та залученням глядачів.

А зараз Дерев’янко постане як «колядник». Колядницьку зірку для нього виготовляє відомий львівський художник, а заразом і бойовий побратим хлопців, Денис Струк.

Про наступні ідеї:

Після виходу у світ Дерев’янка, команда планує створити Майстерню виробів з дерева, де будуть робити майстер-класи для дітей, виготовляти вуличні меблі для міського простору та робити нових персонажів «Театру вуличної маріонетки» для наступних дійств.

Про проект «Мозаїка»:

«Мозаїка» – це пісенний різдвяний проект львівської співачки та режисерки Уляни Горбачевської. Цього року вона разом з Олею Михайлюк (агенція «АртПоле») двічі побувала у Станиці Луганській зі співочими майстер-класами, в результаті яких сформувався ансамбль з талановитих дітей, котрі колядуватимуть у Львові разом з дитячим хором «Жайвір». Спільний концерт відбудеться 14 січня о 19.00. у храмі бл. Климентія Шептицького (вул. Кривоноса,1).

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор