Концерт «Музика Пам’яті. Конвой 73»

//

koncert-muzika-pamyati_-konvoi-73

20 травня 2018 року відбудеться концерт пам’яті Конвой 73 у Львівській обласній філармонії.

Британський віолончеліст Клайв Ґрінсміт відвідає Україну, щоб разом з оркестром «INSO-Львів» виконати твір, який ще жодного разу не звучав у повноцінному оркестровому виконанні, хоч і був написаний ще у 1920-х роках. Автор концерту для віолончелі з оркестром, світова прем’єра якого відбудеться у Львові, Пауль Германн, був угорським віолончелістом-віртуозом і композитором єврейського походження. У 20-х і 30-х роках він активно концертував Європою і був шанувальником і пропагувальником сучасної тоді музики, як то Гіндеміта, Бартока, Кодая та інших.

Історія самого твору, як і доля її композитора, є непростою: свого часу він був заборонений, а згодом загублений, і лише нещодавно були віднайдені окремі частини твору, роботу над доопрацюванням якого здійснив сучасний композитор Фабіо Конті (Італія). До процесу реанімації імені композитора залучені документалісти: режисер Хан Нгуєн (В’єтнам) знімає документальний фільм про життєвий шлях та творчість Пауля Германна. Під час репетицій та прем’єри концерту у Львові буде здійснено запис диску лейблом Toccata Classics (Велика Британія).

На концерті буде присутня родина композитора Пауля Германна. На жаль, доля композитора склалася трагічно. Після початку Другої світової війни Германн переховувався у Франції, використовуючи фіктивне ім’я і документи, щоб приховати своє єврейське походження. Але у 1944 р. його таки спіймали й вислали до концентраційного табору Дрансі, звідки далі відправили потягом в «Конвої 73» у напрямку Литви. Ніяких подальших відомостей про нього немає.

Виконують:

Віолончель – Клайв Ґрінсміт (Велика Британія).

Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна).

Диригент – Теодор Кухар (США).

Ідейний натхненник проекту – Пол ван Гастел (Нідерланди), онук композитора.

Пауля Германна.

Програма:

Антонін Дворжак. Концертна увертюра «Карнавал», ор. 92.

Пауль Германн – Фабіо Конті. Концерт для віолончелі з оркестром (світова прем’єра).

Антонін Дворжак. Симфонія №6 ре мажор, оp. 60.

Вартість квитка 80-250 грн.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор