1 листопада – вшанування всіх святих і поминання померлих

//

tanyadzyama

5bdabad067e39-shutterstock-83215399

1 листопада – день вшанування всіх святих і поминання померлих.

В Україні у перший день останнього осіннього місяця люди ходять на кладовища – поминати померлих. Там засвічують свічки, у церквах моляться зуапокійні служби. У католицькій церкві 1 листопада також є днем всіх святих.

Історія свята

Насправді це свято має дуже давнє коріння. Понад 2 тисячі років тому кельтські племена відзначали у цей день свято Самайна – початок нового року. Кельти вірили, що душі померлих родичів повертаються у цей день додому і просять жертовної їжі. Недарма ж саме у цю ніч американці відзначають Геловін.

Відомо також і про давніх римлян, які у останні дні жовтня святкували свято Фералії – вшанування померлих.

До сьогоднішніх днів у християн відзначення 1 листопада дещо трансформувалось, але все ж зберегло орієнтовну дату. Католики відзначають також день усіх святих, що додає цьому дню ще більшої важливості.

Традицій, звичаї, прикмети

Окрім того, що християни відвідують могили померлих, а також моляться за душі спочилих, існують і інші традиції та прикмети, пов’язані з цим днем. Наприклад, наші предки вірили, що можна передбачити, якою буде зима, якщо спостерігати за погодою 1 листопада – якщо ніч морозна, а зорі – ясні, то і зима вже дуже близько. І навпаки – якщо тепло, такої і зими слід чекати.

У жодному разі люди не вивішували у ніч на 1 листопада білизну сушитись на вулицю. Вірили, що в одяг може поселитись нечисть, яка спускається на землю. Також не дозволялося цього дня відмовляти у милостині. А гарною ознакою вважалось допомогти комусь.

Звісно, у сучасному світі ця ніч набуває все інших традицій. В Україні вже також щоразу більше відзначають Геловін та влаштовують тематичні вечірки.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.