Осінь – пора прекрасних вихідних, коли на вулиці ще не надто холодно, але вже і не настільки спекотно, щоб ховатися у затінку. Тому варто цей час використати правильно. Особливо, якщо з вами – діти, яким постійно хочеться активного і цікавого відпочинку.
Добірка місць цікавих для дітей у Львові та поблизу міста
Ведмежий притулок Домажир
Про ведмедів у Домажирі не чув хіба що лінивий. Але ця локація варта не лише того, аби про неї чути, але й того, щоб її відвідати. І навіть, якщо ви були там один раз, то це не привід відмовлятися від другого дублю. Переваги ж такої поїздки більш, ніж очевидні. По-перше, це близько від Львова, вхідні квитки також недорогі, тож поїздка вийде доволі бюджетною.
По-друге, ніколи не знаєш, як поведуть себе ведмеді. Першого разу ви могли зустріти двох, а наступного – 22. Тепер тут живуть, до речі, три десятки цих звірів.
Ну і по-третє, територія заповідника – дуже велика. Дитя тут не заблукає, але і побігати є де – простір гарно облаштований, прості розваги – такі як лазанки – доступні.
Коротко кажучи – якщо вам потрібен недорогий приємний відпочинок, то збирайтесь у Домажир. Це недалечко зі Львова. Їдете у напрямку Яворова, а далі – показники вам у поміч.
Історико-культурний заповідник Древній Звенигород
Той варіант, що теж за містом. Але у місті ще встигнемо погуляти, коли погода для поїздок буде гіршою. Отож рекомендуємо також відвідати село Звенигород (Давидівська громада). Від центру Львова – якихось 25 кілометрів. Але місце – вражаюче.
Древній Звенигород – столиця княжих часів. Тут працює музей, де розкажуть багато цікавезного. Нехай не лякає вас слово “музей”. Бо це не такий музей, де діти стогнуть і просяться на вихід. Тут дають окуляри віртуальної реальності, крізь які відвідувачі переносяться у минуле і всю красу княжого двору та обійстя можуть побачити на власні очі.
І ще один плюс цього заповідника – тут можна винайняти окрему розвагу для дітей. Спеціальні археологічні квести проводять аніматори, котрі і розвеселять малечу, і зацікавлять.
Ну а те, що у Звенигороді велика і гарна територія, також надихає. Тут гарне місце для фото та просто атмосферних прогулянок.
Dinopark у Парку культури
За динозаврами, яких так люблять сучасні діти, більше не потрібно їздити далеко. Вони вже чекають зустрічі із вами у львівському Парку культури. Відгуки про цей парк дуже хороші, ціни демократичні, дітям цікаво.
Динозаври у Dinopark будуть до листопада точно, тому не сильно відкладайте цей візит. Поки гарна осінь – це чудова локація для відпочинку.
До того ж, у Парку завжди поряд атракціони, тож якщо дітям буде мало розваг, ви завжди встигаєте трошки переміститися і продовжити відпочинок.
Бананова ферма у Липниках
Ця екскурсія буде цікавою не лише дітям. У селі Липники, одразу за Львовом, місцеві фермери показують, як вирощують банани та інші екзотичні фрукти. Наприклад, лимони, лайми, кавові дерева тощо.
Ми усі звикли бачити екзотику на полицях супермаркетів, але зовсім інша справа побачити їх у всій красі – на деревах та кущах.
Крім того, тут можна купити саджанці. Ціни – на будь-який гаманець. Усе залежить від розміру та виду рослини. Тож запросто можна придбати, наприклад, лимон у горщику і разом з дитиною доглядати та чекати плодів. Дуже цікава пригода.
Будинок єнотів
Це місце розташоване у Львові, але таки не всі про нього чули. Інакше на вулицю Навколишню, 22 вишикувалася б справжня черга. Адже тут живуть єноти. І не один, а цілих 7.
За символічну платню ви можете потрапити в дім. Єноти будуть тільки раді. Їх можна гладити, браи на руки, фотографуватися. Адже тварини звикли до гостей і охоче йдуть на контакт.
Радість і для дітей, і для дорослих, і для єнотів.
Музей загиблих літаків
Основна мета створення музею була зберегти частинку історії авіації та подій в небі України часів Другої світової війни. Пошук проводили у межах Львівської, Волинської, Тернопільської, Франківської, Рівненської та Закарпатської областей. Впродовж трьох років дослідили понад 40 місць падінь у західній Україні. Приватний музей облаштували ентузіасти в селі Хоросно, за 20 хв їзди від Львова, по селу є вказівники-підказки дороги до вул. Карпатської. Приміщенням служить спеціальний купол, що розрахований на екстримальні погодні умови.
У музеї можна побачити і навіть потримати у руках уламки німецьких, радянських та літаків союзників (США, Англія). Одним з цікавих експонатів є авторська робота молодих талановитих львівських митців – модель літака зібрана зі шматків 12 літаків, наразі такої моделі в світі ще ніхто не робив.
Охочі можуть придбати пам’ятний сувенір зі шматочком літака всередині чи одну з книжок “Пошук літаків ДСВ в Україні”.