Холод за вікном і навіть вдома немає очікуваного затишку? З сучасними обігрівачами це більше не буде проблемою. Одним із найпопулярніших таких пристроїв є тепловентилятор. Цей компактний прилад, який ще називають дуйкою, миттєво подарує очікуване тепло. Забудь про ковдри та пледи, які треба обмотувати навколо себе, — сучасні обігрівачі створені, щоб дарувати комфорт без зайвої метушні. У чому особливості тепловентилятора та як вибрати ідеального помічника? Розповідаємо далі.
Як працює тепловентилятор: просто про складне
Тепловентилятор — наче маленький вогник у домі, але без диму та зайвих заморочок. Принцип роботи його простий: усередині встановлений нагрівальний елемент (керамічний або спіральний). Крім того, пристрій має вентилятор, який розганяє тепло по кімнаті. Більшість таких пристроїв мають декілька режимів: від легенького обдуву до справжнього теплового потоку. З експлуатацією пристрою немає жодних складнощів — достатньо увімкнути його в розетку, і все працює!
Переваги та недоліки тепловентиляторів
Якщо ти хочеш швидко зігрітися, електрична дуйка — саме те, що тобі потрібно. На відміну від інших обігрівачів, які вимагають часу для нагрівання й віддачі тепла, такий пристрій забезпечує практично миттєвий ефект. Інші його переваги:
- Локальний обігрів. Не знадобиться гріти всю хату, якщо ти перебуваєш в одній кімнаті. Вмикаєш дуйку — і тепло саме там, де треба.
- Доступна ціна. У порівнянні з іншими обігрівачами вартість тепловентилятора є порівняно невисокою.
- Компактність і мобільність. Дуйки легкі, маленькі та зручні. Пристрій можна перенести в іншу кімнату чи навіть взяти з собою на дачу. Деякі моделі мають ручки для зручності.
- Можливість контролювати розхід електроенергії. При використанні тепловентилятора рахунки за світло можуть трохи підскочити. Проте для кожного пристрою вказується його потужність, що дозволяє розрахувати витрати. Моделі з термостатом дають можливість встановити певну температуру. Пристрій сам буде вимикатись і вмикатись у разі потреби.
Серед недоліків електричної дуйки варто виділити шум, який вона видає. Легке гудіння виникає через вентилятор. Деяким користувачам це може заважати. Крім того, використання такого обігрівача провокує сухість повітря в кімнаті. Щоб виправити ситуацію, став миску з водою перед приладом чи використовуй зволожувач.
Як вибрати та використовувати тепловентилятор: основні поради
Якщо ти вирішив купити тепловентилятор, спершу чітко визнач свої потреби та обдумай, як та в яких умовах буде застосовуватися обігрівач. Потім врахуй такі критерії:
- Потужність пристрою. Її вибір залежить від площі кімнати. Зазвичай 1000 Вт вистачає на 10–12 м². Регулювання потужності буде додатковим плюсом. Це дозволить економити на електроенергії.
- Тип нагрівального елемента. Спіральний ТЕН дешевший. Проте при тривалому використанні він може перегрітись, через що ти будеш чути запах нагрітого металу. Керамічний нагрівальний елемент ефективніший, оскільки довго утримує тепло.
- Розмір. Якщо ти плануєш часто переносити пристрій, вибирай компактні настільні моделі. Для стаціонарного використання підходять потужніші підлогові варіанти.
- Рівень шуму. Зазвичай його показники складають 30–40 дБ, що прирівнюється до гучності розмови. Якщо ти плануєш використовувати дуйку в спальні, звертай увагу на тихі моделі.
Навіть при відповідальному підході до вибору тепловентилятора ніколи не залишай його ввімкненим без нагляду. Важливо також встановлювати пристрій якомога далі від легкозаймистих предметів. Час від часу нагрівальний елемент потрібно протирати від пилу. Річ у тому, що він буде спалюватися, коли ТЕН розжарюватиметься. Через це виникатиме неприємний запах.
Вибравши оптимальну модель тепловентилятора та дотримуючись основних правил його використання, ти зможеш легко забезпечити тепло та затишок у своєму домі.