Вторгнення росії в Україну внесло кардинальні зміни в усі сфери життя українців, і в освіту зокрема. Мова йде про постійні відключення світла та дистанційний формат занять у прифронтових містах та селах. Саме тому, щоб навіть у таких умовах учні та студенти мали змогу отримувати якісну освіту, необхідно грамотно підійти до вибору ноутбука, який став незамінним інструментом для здобуття знань. У цій статті ми розкажемо про декілька аспектів, на які обов’язково потрібно звернути увагу під час покупки гаджета.
1. Визначте свій бюджет
Перш за все, вам варто розрахувати суму, яку ви спроможні виділити на ноутбук. Це стосується не лише витрат на сам гаджет, але й додаткових атрибутів. Окрім ноутбука, вам можуть знадобитися такі аксесуари, як сумка, чохол, миша, зовнішній жорсткий диск тощо. Для того, щоб зекономити та придбати гаджет якомога вигідніше, не полінуйтесь перевірити ціни на ноутбуки у Львові в різних магазинах.
Також ви можете розглянути можливість придбання вживаного гаджета. Це може бути вигідним варіантом, якщо ви обмежені в бюджеті.
2. Процесор
Під час вибору процесора важливо чітко розуміти призначення ноутбука. Наприклад, для базових завдань, таких як робота з текстовими документами, презентаціями, веб-переглядом, підійдуть процесори Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
Для більш ресурсомістких завдань, таких як програмування, 3D-моделювання, редагування відео, рекомендуються процесори Intel Core i5 або i7, або AMD Ryzen 5 або 7.
Зверніть увагу на тактову частоту процесора. Чим вона вища, тим швидше буде працювати ноутбук. Кількість ядер процесора також має значення. Чим більше ядер, тим краще ноутбук буде справлятися з багатозадачністю.
3. Об’єм оперативної пам’яті
Певна річ, що пам’ять є одним із ключових аспектів, на які варто звернути увагу під час вибору ноутбука. Наприклад, для виконання базових завдань буде достатньо 4 ГБ оперативної пам’яті. Якщо ви плануєте використовувати ресурсомісткі програми, рекомендується 8 ГБ або більше оперативної пам’яті.
4. Розмір екрана
Цей аспект також залежить від ваших потреб. Якщо ви плануєте навчатись здебільшого вдома, то можна обрати ноутбуки з екраном діагоналлю 13-15 дюймів.
У випадку, якщо вам потрібна максимальна портативність, можете розглянути модель гаджета з екраном 11-12 дюймів.
5. Автономність
Враховуючи постійні відключення світла, важливо, щоб ноутбук мав хорошу автономність. Особливо цей нюанс важливий, якщо у вас рідко є доступ до електропостачання. Сучасні ноутбуки можуть працювати без заряджання в середньому 4-8 годин.
Зверніть увагу на ємність акумулятора, яка вимірюється в мА·год (міліампер-годинах). Чим вища ємність, тим довше буде працювати ноутбук без заряджання.
6. Необхідні порти
Якщо ви переконані, що конкретна модель ноутбука вам ідеально підходить для навчання, то не забудьте перевірити наявність всіх необхідних портів. Уявіть ситуацію: ви використовуєте дротові навушники, а у вашому ноутбуці не передбачений для них спеціальний роз’єм. Новина невтішна, чи не так? Нижче ви знайдете перелік різних портів, які можуть знадобитись вам в процесі роботи:
- Вам можуть знадобитися порти USB для підключення периферійних пристроїв, таких як флешка, миша, принтер тощо.
- Порт HDMI необхідний для підключення ноутбука до монітора або проектора.
- Порт Type-C стає все більш поширеним і може використовуватися для зарядки ноутбука, підключення периферійних пристроїв та передачі даних.
- Кард-рідер може знадобитися, якщо ви часто використовуєте SD-карти.