3 серпня у Львові розпочнеться Третій сезон міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Тема цьогорічного фестивалю «Музика та література» захована поміж рядків та нот в програмі кожного концерту.
До Львова завітають світові зірки, відбудеться відкриття кількох нових локацій та співпраця з світовими музичними товариствами. Вражаючі перформанси, унікальні постановки та потужна класика – усе це в Третьому сезоні фестивалю LvivMozArt.
Перша скрипка
Молоді українські скрипалі, які здобули останнім часом лауреатські звання на престижних міжнародних конкурсах, в одному концерті грають твори, що принесли їм визнання у світі. Їх партнерами у цій програмі є кращі українські піаністи з такою самою блискучою конкурсною історією.
Вартість квитків: 1 (одна) гривня.
У програмі: Сергій Прокоф’єв, Габрієль Форе, Франсіс Пуленк, Моріс Равель, Пабло де Сарасате.
4 серпня, 19.00
Львівська національна філармонія, Чайковського, 7
LvivMozArt: Пам’яті Йозефа Рота
Вперше в історії України та Австрії проводитиметься пам’ятний концерт на галицькій Батьківщині письменника Йозефа Рота біля руїни Бродівської Синагоги. Колись один з найбільших єврейський храмів Східної Європи, під час бомбардувань у Другій світовій війні, був наполовину зруйнований. Як живий свідок трагічних подій, Синагога постане правдивою кулісою унікального мистецького дійства із сучасною постановкою, відео-інсталяціями та символічною програмою, в якій буде задіяно більше 200 митців та зіркових солістів з усього світу.
В програмі концерту прозвучить твір сучасної української композиторки Богдани Фроляк «Kyrie eleison» та відбудеться прем’єра твору Абраама Броди (скрипка-перформанс, США), створеного спеціально на замовлення фестивалю. Кульмінацією дійства стане виконання масштабної 3 симфонії «Kaddish» видатного американського композитора, диригента та гуманіста Леонарда Бернстайна, сина єврейських емігрантів, які походили з-під українського міста Рівне. 3-тя Симфонія Бернстайна написана з використанням канонічним текстів стародавніх єврейських молитов. Вона є реакцією митця на події Голокосту та присвячена пам’яті Дж.Кеннеді, який трагічно загинув за декілька тижнів до прем’єри твору. Цей твір став світовим символом долі єврейського народу та одкровенним посланням майбутнім поколінням — «Ніколи знову!».
4 серпня, 21.00
Руїни синагоги м.Броди, Львівська область
LvivMozArt: IYOV
«IYOV» – це синтетика жанрів, які вперше в світовій історії поєдналися разом: опера, реквієм та ораторія. Створена за книгою Йова зі Старого Завіту з використанням сакральних латинських текстів. Опера, яка стала справжнім відкриттям та очолила список 10 найкращих сучасних опер світу.
Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це пронизлива історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Нове творіння режисера Влада Троїцького актуальне в Україні саме в цей часовий проміжок історії, бо безмежна віра Йова не лише дарує надію – вона повертає все втрачене під час випробувань.
Упродовж останніх років оперу «IYOV» презентували в Китаї, Австрії , США, Данії, Польщі. У 2017 «IYOV» було виконано у Віденській філармонії, а також Македонській національній опері.
5 серпня, 21.00
Lem Station, Вітовського, 57
LvivMozArt: Моцарт – зв’язок поколінь
Концерт-презентація найпотужнішого моцартівського товариства в світі – Зальцбурзького Моцартеуму – має повне право вважатись історичною подією для України. Програма концерту складатиметься із скрипкових творів Леопольда, Вольфганга-Амадея та Франца Ксавера Моцартів.
Покоління Моцартів, їхня творчість та діяльність змінила історію світової музики, об’єднала музичні традиції цілих країн. Цього серпня шляхи трьох Моцартів зійдуться в місті, яке стало другим домом для наймолодшого із них.
- Скрипка: Андрей Мурза
- Фортепіано: Дарья Атаманенко
- Спеціальний гість: Ульріх Ляйсінгер (Ulrich Leisinger, Німеччина)
6 серпня, 17.00
Палац Потоцьких, Коперніка, 15
LvivMozArt: Соколов та Друзі
Особлива програма від всесвітньо відомого скрипаля-віртуоза Валерія Соколова з творами Шостаковича та Шульхоффа. Лінія заборон та репресій тоталітарних режимів ХХ століття, символ боротьби мистецтва проти системи червоною ниткою проходить через всі твори концерту. Звучатиме музика митців, що творили в рамках тоталітаризму та, водночас, поза усіма його межами та кордонами.
Концерт Валерія Соколова та ансамблю провідних українських музикантів – це данина музиці, що стала символом перемоги митця над системою!
Програма концерту:
- Ервін Шульхофф Секстет
- Ервін Шульхофф Дует для скрипки і віолончелі
- Дмитро Шостакович Струнний квартет №8
6 серпня, 18.30
Львівський органний зал, Бандери, 8
LvivMozArt: 2+2. Фортепіанний дует
Фортепіанний концерт в 4 руки стане ліричною родзинкою в рамках фестивалю LvivMozArt .
Солісти — лауреати престижних конкурсів Катерина Тітова та Едгар Вірсоцкі.
Вишукана програма поєднала в собі найкращі зразки фортепіанних творів для 4ьох рук або перекладів пізнього романтизму та буремного та експресивного ХХ століття.
Бравурний та гордий норвег Едвард Гріг у своїй знаменитій сюїті “Пер Гюнт” закарбував героїчні сюжети скандинавського фольклору. Натомість маляр музичного живопису, який особливо відчував звукову палітру і викладав її на полотно, Клод Дебюссі, захоплює спокійною пастеллю своєї творчості.
У другому відділі концерту прозвучить твір маловідомого для української публіки сучасного турецького композитора Фазіла Сейя.
Кульмінацію виступу обрамлять фортепіанні твори Сергія Рахманінова, а також всіма улюблене танго аргентинського митця “Великого Астора”.
Програма:
- Едвард Гріг Сюїта “Пер Гюнт” №1. тв. 46
- Клод Дебюссі Сюїта для фортепіано в 4 руки “Petite Suite”
- Фазіл Сей “Чорна земля”
- Сергій Рахманінов 3 Прелюдії: gis moll тв.32 , cis moll тв..3, g-moll тв.23.
- Сергій Рахманінов “Баркарола”, “Скерцо”, “Вальс”.
- Астор П’яццола “Libertango”
6 серпня, 20.00
Львівська опера, проспект Свободи, 36
Звучання ХХ: Концерт хорової музики
Один з найкращих хорів України презентує оригінальну програму з творів титана української музики Бориса Лятошинського та світових сучасних композиторів.
Борис Лятошинський – основоположник українського музичного модерну та один із велетів європейського мистецтва. Постать Лятошинського в культурі України у ХХ століття є визначальною. Його симфонічні твори стоять на рівні із симфонічними полотнами світових класиків. А камерно-вокальна музика вражає глибиною змісту неординарного почерку митця. Хори, які були написані на вірші українських класиків – Шевченка та Рильського – прозвучать у першому відділі концерту.
В другому відділі концерту прозвучать твори сучасних композиторів США, Іспанії та Латвії. Музика польського композитора Кшиштофа Пендерецького та латвійського митця Петеріса Васкса стала культурним символом кожної з країн. Васкс навчався в Пендерецького основ алеаторики, однієї із течій авангардної музики.
Мортен Лаурідсен та Рандал Стропе – відомі музиканти, представники американської сучасної музики. Раміро Реал – іспанський композитор молодої генерації.
Програма:
- Б.Лятошинський, 5 хорів на слова М.Рильського (“Осінь”, “Широке поле”, “Колискова”, “Шепоче задумливо листя”, “Слава тим, хто прагне волі”)
- Б.Лятошинський, 2 хори на слова Т.Шевченка (“Тече вода”,”Із-за гаю сонце сходить”)
- Б.Лятошинський, Цикл “З минулого” (“Рим уночі”, “Менует”)
- К.Пендерецький “Херувимська песнь”
- П.Васкс “Mate saule”
- М.Лаурідсен “Io piango”
- Р.Строп “Conversation of soul”
- Р.Реал “Vivamus atque amemus”
7 серпня, 17.00
Домініканський собор, площа Музейна, 1
LvivMozArt: Шопенівський Вечір
Концерт-речиталь Лю Сяою – це зворушлива елегія фортепіанної музики Фридеріка Шопена, одного із найяскравіших композиторів доби Романтизму.
Гра канадського піаніста Лю Сяою – це поєднання вишуканої майстерності в подачі звуку та віртуозності. Він – лауреат численних конкурсів, зокрема: є переможцем International Music Festival у Візеу, Портулагія (2019), Portugal (2019) конкурсу Prixd’Europe 2015, перемога на конкурсах Артура Рубінштейна в Тель-Авіві (2017), Interlaken Classics в Берні, Міжнародному конкурсі піаністів в Сендаї та є володарем премії Grand Prix Animato (Париж, 2016). Лю Сяою є фіналістом Міжнародного музичного конкурсу в Монреалі (2014).
Лю Сяою визнаний одним із найбільш музично-динамічних і технічно обдарованих піаністів нового покоління, чиї інтерпретації є “потужними, блискучими та виплеканими дисциплінованим розумом.” (The Telegraph).
Лю Сяою зробив численні студійні записи творів Бетховена, Шопена, Равеля, Саті для SCS Radio-Canada, що транслювались по всьому світу.
7 серпня, 19.00
Львівська опера, проспект Свободи, 36
LvivMozArt: Абраам Броди & Group, Перетини
Вперше в Україні — Абраам Броди, митець, що активно співпрацює з Мариною Абрамович, знаковий учасник найпрестижніших фестивалів світу та автор неповторного стилю інструментального перформансу! Він входить в топ-10 сучасних артистів за версією Нью-йоркського радіо.
Разом із колективом відомих литовських музикантів-експериментаторів, Абраам Броди поділиться новинками з альбому «Перетини», записаного у студії Greenhouse в Ісландії. В своїй творчості митець поєднує як класичні звучання з використанням електронних ефектів, так і фольклор, що робить його музику одночасно футуристичною та міцно пов’язаною з прадавнім світом балтійських традицій.
Тріо Абраама Броди — це не класичний ансамбль, де кожен виконавець грає лише на одному інструменті. Це мульти-інструментальність та експериментальна творчість в реальному часі, коли кожен учасник постійно перевтілюється, незмінно залишаючись частиною спільного дійства.
Перформанс: Абраам Броди (США-Литва)
- Ударні: Августас Баронас (Литва)
- Скрипка: Лора Кміеляускайте (Литва)
- Віолончель: Арнас Кмеляускас (Литва)
7 серпня, 21.00
Lem Station, Вітовського, 57
LvivMozArt: Гала – концерт
Цього року фестиваль LvivMozArt розширює географію – зірка Південної Африки, справжнє відкриття світової сцени Пумеза Мацікіза сяятиме у Львівській опері!
Співачка підписала ексклюзивний контракт з компанією Decca Classic на випуск своїх сольних альбомів. А її останні виступи пройшли в Tearto alla Scala в Мілані, Dallas Opera в Америці, на BBC Proms в Лондоні.
В рамках концертного туру з славетним тенором Ролландо Вільязоном Пумеза Мацікіза з великим успіхом нещодавно концертувала різними містами Європи. Музичні критики високо оцінюють особливий тембр голосу Пумези, зокрема рецензент видання The Spectator пише: “Думаю, я знайшов нову Марію Каллас.” Пумеза Мацікіза активно займається розвитком культури на своїй Батьківщині – Південній Африці та є ініціатором багатьох мистецьких та соціально-благодійних проектів.
8 серпня, 19.30
Львівська опера, проспект Свободи, 36
LvivMozArt: Речиталь Любомира Мельника
Творчість Любомира Мельника дотична із фахом “філософія”, яку він здобув в Кінгстонському Університеті (Канада). Адже гра піаніста співзвучна із глибоким зануренням в простори Всесвіту. Це водночас медитація та стан невпинного руху в потоці музичних вібрацій. Як філософ та композитор методику своє гри Мельник виклав в трактаті “Відкритий час: мистецтво безперервної гри”.
8 серпня, 21.00
Lem Station, Вітовського, 57
LvivMozArt: BLJO
BLJO/ Баварський молодіжний оркестр – це коли юні серця випромінюють істину!
Молодіжний симфонічний оркестр Баварії заслужено вважається одним із найуспішніших в Європі. Оркестр презентуватиме унікальну програму з шедеврів німецького симфонізму, музики Йоганнеса Брамса та Ріхарда Штрауса.
Програма:
- Й.Брамс «Трагічна увертюра»
- Р. Штраус «4 останні пісні»(“Перед сном”, “Вересень”, “Весна”, “На заході”)
- Р. Штраус «Also sprach Zaratustra“
9 серпня, 20.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
MozArtKids: Подорож Моцарта до Праги
Програма для дітей MozArtKids.
Скільки тривала довга подорож каретою у далекому XVIII столітті?..
Запрошуємо приєднатися до Моцарта у його веселій мандрівці до Праги. Додамо до багажу декілька улюблених мелодій, музику до танцю та передчуття свята – композитор якраз прямує туди на прем’єру своєї опери “Дон Жуан”. Хіба не чудова нагода незабутньо провести час у спільному музикуванні?
На наймолодшу публіку фестивалю чекатиме знайомство з оркестровими музикантами та інструментами віч-на-віч, програма з улюблених мелодій золотої віденської класики, веселі завдання та пізнавальні цікавинки про життя Моцарта та часи розквіту культури 18 століття.
10 серпня, 15.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
MozArtKids: Чарівний перстень Вольфагана
Програма для дітей MozArtKids.
Концерт-зустріч двох молодіжних оркестрів: BLJO/ Баварського молодіжного та Молодіжного симфонічного оркестру України/ YsOU
Маленький Вольфганг Амадей потрапляє в незвичну чарівну мандрівку!
Одного дня хлопчик випадково знаходить чарівний перстень, який відразу надягає на палець. І вмить опиняється у зовсім незнайомому місці, в незнайомій країні. Навіть не в одній?
Від берегів Латинської Америки, через Атлантичний океан до європейських міст і далі…
Мандрівка музичними просторами нашої планети з маленьким Моцартом – це справжня пригода для найменших слухачів фестивалю.
10 серпня, 17.00
Львівська національна філармонія, Чайковського, 7
LvivMozArt: Galician Style
Симфонічний концерт.
Назва «Galician Style» – це не лише про програму, а й про регіон, який сполучив безліч шляхів на перетині Західної та Східної Європи. Це місцевість, що стала Батьківщиною або другою домівкою видатних митців, зокрема й патрона фестивалю LvivMozArt, молодшого сина великого Моцарта – Франца Ксавера Моцарта. А також композиторів К.Ліпінського, В.Барвінського, М. Колесси, А.Кос-Анатольського та багатьох інших; видатних письменників Л.фон Захер-Мазоха, Й. Рота, Р. Ауслендер, Б.Шульца, І.Франка. Галичина – колиска української культури та місце її відродження.
10 серпня, 19.00
Львівська опера, проспект Свободи, 36
LvivMozArt: Фейдман та Гершвін Квартет
Клезмер-концерт
Вперше в Україні ми матимемо нагоду почути “світового короля клезмеру” – Гіору Фейдмана, віртуоза, що поєднав у своєму авторському стилі джаз, класику та клезмер.
Окрім своєї зіркової кар’єри, Гіора Фейдман є справжнім світовим посланцем миру та активно пропагує гуманістичні цінності. У 2001 році він був нагороджений Великим Хрестом Німеччини за особливі заслуги у справі примирення євреїв та німців. У 2005 році Фейдман виступав на запрошення Папи Бенедикта на Світовому дні молоді перед майже мільйоном слухачів. У Львові метр виступить зі своїм квартетом “Gershwin Quartet” з найкращих музикантів Європи.
“Я не граю на кларнеті – я співаю через свій інструмент. Я вважаю музику духовною їжею. І без цієї їжі ми просто б не змогли вижити.” – Giora Feidman.
Клезмер – традиційна музика євреїв Східної Європи, в якій втілена глибока життєва філософія та драматична доля єврейського народу. Музика радості, сміху та танцю, і водночас глибокої туги та меланхолії. Клезмер – це місток від серця до серця, що об’єднує народи, традиції та культури.
10 серпня, 21.00
Lem Station, Вітовського, 57