Шевченківські дні-2023

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика

zemli.jpg (224.86 Kb)

У філармонії квартет “Львів’янки”, капела “Трембіта” з орекстром виконають твори українських композиторів на слова Кобзаря та народні пісні: “Думи мої”, “Ой, три шляхи широкії”, “Мені однаково”, “Тече вода в синє море”, “Зоре моя вечірняя”, "Реве та стогне Дніпр широкий”.

Концерт "І на оновленій землі..." відбудеться 7 березня о 18:00. Вартість квитків від 120 до 300 гривень.

Львівський музей Михайла Грушевського

grush.jpg (90.15 Kb)

Музей запрошує на відкриття виставки львівського художника (графіка і живописця) Миколи Опанащука «Шляхами Пророка». Професор Львівської національної академії мистецтв створив близько 30 робіт, пов’язаних із постаттю Кобзаря.

На його картинах води річки Мойка у Санкт-Петербурзі; маєток Лизогубів на Чернігівщині; розливи ріки Снов; стара козацька церква, де молився Тарас.

На відкритті виставки також прозвучать пісні на слова Тараса Шевченка: «Ой чого ж ти почорніло» і «Ой по горі роман цвіте», та народні із Черкащини: «Ой у лузі та ще й при березі», «Повій вітре», «Закувала зозуленька» та з Полтавщини «Годі тобі та й зозуленько». Етногурт виконує українські пісні як традиційно, так і у власному трактуванні, використовуючи голосові ефекти та природні шуми, перетворюючи спів на своєрідний обряд спілкування з химерними образами колективного несвідомого українського народу. Їхня творчість – це мікс пісні і театрального дійства.

Концерт і відкриття виставки відбудеться 9 березня о 16:00.

Нічний клуб «Малевич»

malev_tara.jpg (307.68 Kb)

Найбільший нічний клуб організовує етновечірку! Сучасні мікси улюблених пісень та неймовірне танцювальне шоу, тематична фотозона, круті розіграші, можливість виграти 15 000₴ від партнерів та організаторів і незабутня атмосфера.

Вхід: 250 гривень. Безкоштовний вхід для всіх, хто:

  • має прізвище Шевченко;
  • народився 9 березня;
  • має такі ж файні вуса як у Тараса Григоровича!

Вечірка почнеться 9 березня о 17:00.

Органний зал

org_zal_rizdvo.jpg (126.33 Kb)

У органному залі до дня народження Тараса Шевченка співатиме чоловічий хор. Поезія Шевченка надихала композиторів різних часів – від Сидора Воробкевича і Кирила Стеценка до Якова Орлова і Данила Крижанівського, а наш сучасник Віктор Камінський написав кілька кантат на слова Кобзаря. Львівський муніципальний хор “Гомін” заворожує силою та енергетикою чоловічих голосів. Саме в такому виконанні слова Шевченка звучать як ніколи потужно й епічно.

"Бандуристе, орле сизий", "Думи мої", "У Туркені по тім боці" (з поеми "Гамалія"), "Іван Гус" (з поеми "Єретик") та інші хорові твори звучатимуть у цей вечір.

Концерт запланований на 10 березня, 19:00. Вартість квитків: 100, 150, 200 грн.

Гарнізонний Храм апостолів Петра і Павла

cvit_she.jpg (134.5 Kb)

Співоча дія «Цвіт» – це поезія Тараса Шевченка голосом народної пісні та сучасних українських композиторів Богдани Фроляк, Валентина Сільвестрова.

Академічний камерний хор Cantus (Ужгород) виконає пісні з львівською співачкою Наталією Половинкою. Дія триває без антракту 1 годину 20 хв.

Дійство відбудеться 10 березня, о 19:30 у храмі, що на вул. Театральній, 11. Вхід вільний. Під час події збиратимуть кошти для ЗСУ.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Схожа інформація
6 червня – День журналіста
Щорічно 6 червня в Україні відзначають День журналіста
3 червня – Всесвітній день велосипеда
День велосипеда з’явився зовсім нещодавно, проте набуває все більшої популярнос...
2 червня – Міжнародний день здорового харчування
Міжнародний день здорового харчування відзначають із 2011 року у 50 країнах сві...
Не забудьте підписатися на Наш канал:
День захисту дітей у Львові
Події для дітей у Львові на День захисту дітей 1 червня 2023 року: виставки, май...
Літні ІТ-табори для дітей у Львові 2023
Літні канікули батьки часто використовують для здобуття знань, яких не дають у ...
Розклад та ціни дитячої залізниці у 2023 році
Відкриття сезону дитячої залізниці в Стрийському парку планують на 1 червня 202...